Wiosna nadchodzi! Czy zostanie w Szczecinie już na dobre? [GALERIA ZDJĘĆ]

2016-02-07 19:52
Spacerowicze na Jasnych Błoniach
Autor: Grzegorz Kluczyński Spacerowicze na Jasnych Błoniach

Pomimo środka kalendarzowej zimy, w Szczecinie widać coraz więcej objawów oczekiwanej przez wszystkich wiosny. Czy to oznacza, że wkrótce pożegnamy się z czapkami, szalikami i ciepłymi okryciami? Zobaczcie galerię pierwszych w tym roku "wiosennych" zdjęć Szczecina!

Temperatura powietrza osiąga wartości nietypowe jak na tę porę roku, słupek rtęci na termometrze wskazuje nawet ponad plus 10 stopni Celsjusza, co sprzyja rodzinnym spacerom. W pierwszy weekend lutego Jasne Błonia odwiedziły tłumy szczecinian.

Do życia budzi się także natura. przydomowych ogródkach można już zauważyć pierwsze kiełkujące rośliny: spod ziemi wydostają się pierwsze przebiśniegi, krokusy, a nawet narcyzy i tulipany. Na krzewach można zaobserwować już pierwsze zielone pączki.

Przy odrobinie szczęścia, o poranku można usłyszeć już odgłosy, a także zobaczyć klucze żurawi, które powracają do Polski z dalekiego południa.

Według meteorologów, zima zrobiła sobie wolne. Najbliższe dni mają być ciepłe i pogodne, a o śniegu i mrozach możemy na razie zapomnieć. Dlatego warto skorzystać ze sprzyjającej aury, wybrać się na spacer i poczuć oddech wiosny w środku zimy.

Przeczytaj również: Niepodległości: Droga dla rowerów... wodnych? [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE