Dzień Pszczoły

i

Autor: chezbeate / CC0 / pixabay.com Dzień Pszczoły

Wiosenne zapylanie na Gumieńcach. Przyjdź w niedzielę nad Jezioro Słoneczne!

2016-06-02 11:14

Już w najbliższą niedzielę nad Jeziorkiem Słonecznym na Gumieńcach odbędzie się impreza, której głównymi bohaterkami będą... pszczoły!

Organizatorzy Dnia Pszczoły przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych uczestników. Jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim rodzinnego festynu będą małe i bardzo pożyteczne owady. Będą warsztaty z robienia hoteli dla pszczół, szklane akwarium w którym pracują pszczoły zapylacze, a także pszczeli bieg - to tylko wybrane atrakcje wydarzenia.

- Jest to festyn inny niż wszystkie – mówi Magdalena Kasznia, koordynator festynu. - Nie będzie na nim dmuchanego zamku, ale to nie znaczy, że nie będzie ciekawie. Będzie szereg innych atrakcji, które spowodują, że dzieciaki chętnie spędzą dwie lub trzy godziny na tym festynie i przy okazji nauczą się, dlaczego warto dbać o ekosystem, dlaczego warto dbać o pszczoły, a ich rodzice będą mieli szansę na odrobinę relaksu w miłej atmosferze.

Organizatorem Dnia Pszczoły jest Rada Osiedla Gumieńce. Początek w samo południe. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Dzień Pszczoły

i

Autor: mat. organizatora Dzień Pszczoły

Reporter: Grzegorz Piepke - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Ogromny Jumbo Jet wylądował w Goleniowie. Takiego samolotu jeszcze u nas nie było! [ZDJĘCIA, WIDEO]