Wielkanocne paczki dla potrzebujących ze Szczecina. Wsparcie otrzymało ponad 400 osób

i

Autor: Domin Wielkanocne paczki dla potrzebujących ze Szczecina. Wsparcie otrzymało ponad 400 osób

Wielkanocne paczki dla potrzebujących ze Szczecina. Wsparcie otrzymało ponad 400 osób [ZDJĘCIA]

Ponad 400 paczek żywnościowych trafiło do osób potrzebujących ze Szczecina. W każdej z nich znalazło się około pięć kilogramów produktów z długim terminem ważności. Miasto wspiera w ten sposób osoby dotknięte problemem bezdomności, samotności, choroby czy ubóstwa, dla których Wielkanoc nie jest radosnym czasem. To już trzynasta taka akcja w Szczecinie

Z powodu pandemii, podobnie jak w roku ubiegłym, nie zorganizowano śniadania wielkanocnego dla potrzebujących i zastąpiono je paczkami żywnościowymi. Przygotowano ich ponad 400. Znalazły się w nich produkty z długim terminem ważności, m.in. wędliny, ciasta, herbata. Każda z paczek ważyła około pięciu kilogramów.

Czytaj też: Noc Konfesjonałów 2022 z dużym spadkiem zainteresowania. Gdzie iść do wielkanocnej spowiedzi w Szczecinie?

Część paczek została rozwieziona do potrzebujących przez strażników miejskich. To kilkadziesiąt osób, które m.in. z powodu choroby nie mogły osobiście przyjść po odbiór.

Akcja została zorganizowana we współpracy z Caritasem Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej i Domem Kultury "Słowianin". Miasto przeznaczyło na przygotowanie paczek 35 tysięcy złotych.

Czytaj też: Seniorka ze Stargardu uwierzyła fałszywemu wnuczkowi. Kobieta straciła fortunę

Sonda
Czy pomagasz ubogim?
Jarmark Wielkanocny w Szczecinie