WIDOWISKOWE zjawisko na Bałtyku! TRĄBA WODNA pojawiła się niedaleko polskiego wybrzeża [WIDEO]

Trąba wodna
Autor: Pixabay.com - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

To bardzo widowiskowe i jednocześnie bardzo niebezpieczne zjawisko. Na Morzu Bałtyckim utworzyła się ogromna trąba wodna.

Morskie tornado zaobserwowano w środę rano, w rejonie niemieckiej wyspy Rugia, na północny wschód od miejscowości Königsstuhl. To kilkadziesiąt kilometrów od Świnoujścia, a także w miejscu, gdzie znajduje się tor wodny, którym kursują m.in. promy.

Czym jest trąba wodna?

Trąba wodna, określana również mianem trąby morskiej, to zjawisko meteorologiczne polegające na formowaniu się pionowego chmurzastego wiru w kształcie leja, występującego nad powierzchnią wody, połączonego z chmurą kłebiastą. Pod tą postacią jawi się jako nadwodne tornado, które wznosi wodę. Trąba morska jest znacznie słabsza od swego lądowego odpowiednika, jednak jest równie niebezpieczna.

Trąby morskie występują na pełnym morzu, czasem też w pobliżu brzegu, jednak większość z nich rozprasza się w momencie dojścia do lądu.

Ulewy w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE