Wichura podczas Pol'and'Rock. Na festiwalowiczów zawaliła się metalowa konstrukcja.

i

Autor: Jerzy Muszyński/PAP

Chwile grozy!

Wichura podczas Pol'and'Rock. Na festiwalowiczów zawaliła się metalowa konstrukcja

2023-08-03 19:16

Zawaliła się metalowa konstrukcja na Pol'and'Rock festivalu. Do zdarzenia doszło w trakcie wichury jaka przetacza się przez Zachodniopomorskie. Ranne zostały trzy osoby, przekazał mł. bryg. Tomasz Kubiak, rzecznik wojewódzkiego PSP.

Zawaliła się metalowa konstrukcja na Pol'and'Rock Festival 2023. Są ranni

Zaledwie kilka godzin po wystartowaniu Pol'and'Rock Festival 2023, nad lotniskiem Czaplinek-Broczyno, gdzie odbywa się festiwal, przetoczyła się wichura. Trzy osoby zostały ranne, po tym jak zawaliła się metalowa konstrukcja pokryta plandekami, przy głównym pasażu festiwalu.

Trzy poszkodowane osoby zostały zaopatrzone przez patrole medyczne. Jedna z osób poszkodowanych trafiła do szpitala. Na miejscu jest pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

29. Pol'and'Rock Festival rozpoczął się w czwartek i potrwa do nocy z soboty na niedzielę. Po raz drugi odbywa się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno.

Rzecznik PSP przekazał, że od rana do godz. 18 w Zachodniopomorskiem zanotowano 78 interwencji strażaków w związku ze skutkami zjawisk atmosferycznych; 35 z nich od godz. 16 do 18. W tych godzinach najwięcej interwencji było w powiatach myśliborskim, koszalińskim, goleniowskim i kamieńskim.

Sonda
Wybierasz się na OFF Festival 2023?