Żywa szopka w parafii św. Ottona w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Żywa szopka w parafii św. Ottona w Szczecinie

Warto zobaczyć!

W tym roku będzie tylko jedna żywa szopka w Szczecinie. Gdzie można ją zobaczyć?

2022-12-24 21:19

Ta informacja z pewnością nie ucieszy miłośników żywych szopek. Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina będą mogli odwiedzić tylko jedno takie miejsce - w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żydowcach.

Żywa szopka przy kościele przy ul. Srebrnej odbędzie się już po raz dziesiąty. Znajdą się w niej owce, kozy i osiołek. Szopkę będzie można odwiedzić już w wigilijny wieczór przed tradycyjną pasterką. Wydarzeniu będą towarzyszyły koncerty kolęd, które odbędą się 25 i 26 grudnia o godz. 16:00. W drugim dniu świąt, o godz. 19:00 odbędzie się też wspólne kolędowanie przy ognisku.

Niestety będzie to jedyna żywa szopka, jaką będzie można podziwiać podczas tegorocznych świąt w Szczecinie. W ubiegłych latach żywe szopki w Szczecinie można było podziwiać również m.in. przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa i przy parafii św. Ottona na osiedlu Zawadzkiego, jednak w tym roku parafie nie zdecydowały się na ich zorganizowanie.

Żywa szopka w parafii św. Ottona w Szczecinie