Patrol konny

i

Autor: mat. policji Patrol konny

W szczecińskich lasach będzie bezpieczniej. Zadbają o to policjanci na koniach

2016-05-11 13:43

Pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Z tego powodu w szczecińskich parkach i lasach miejskich można zaobserwować wzmożony ruch spacerowiczów, rowerzystów i miłośników grillowania. Jednym z ulubionych miejsc odpoczynku mieszkańców Szczecina jest Las Arkoński i to właśnie tam pojawiły się konne patrole policji, które będą dbać o bezpieczeństwo.

Policjanci na koniach będą przeprowadzać kontrole przede wszystkim w okolicach polan rekreacyjnych, gdzie będą zwracać szczególną uwagę na amatorów grilla, którzy nie zawsze przestrzegają zasad bezpieczeństwa w obchodzeniu się w ogniem. Nawet, gdy ktoś będzie starał ukryć się z ogniskiem lub grillem z dala od głównych dróg w lesie, nie może czuć się bezkarnie. Dla patrolu konnego dotarcie w takie miejsce nie stanowi problemu.

Warto pamiętać, że po kilku dniach słonecznej pogody i braku opadów, ściółka leśna robi się sucha i bardzo podatna na ogień. Dlatego ogniska można rozpalać wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. W przeciwnym razie można zostać ukaranym mandatem do 500 złotych.

Sprawdź, gdzie w Szczecinie możesz legalnie rozpalić ognisko lub grilla

Patrole konne będą również sprawdzać m.in. czy spacerowicze prowadzają psy na smyczy, wjeżdżają do lasu samochodami lub spożywają alkohol.

Przeczytaj również: Do teatru za 400... groszy! Gdzie w Szczecinie można obejrzeć spektakl za 4 złote? [LISTA SPEKTAKLI]

Nasi Partnerzy polecają