W Szczecinie powstał plac zabaw, jakiego nie znajdziecie w innych miastach! [WIDEO]

2016-02-25 14:43 Grzegorz Kluczyński
Filmowy Plac Zabaw
Autor: Radio ESKA Szczecin Filmowy Plac Zabaw

W szczecińskich 13 Muzach działa plac zabaw, który różni się od wszystkich tradycyjnych miejsc, w którym bawią się dzieci, bo jest to Filmowy Plac Zabaw! Zobaczcie naszą relację z tego miejsca.

Galeria "Tworzę się" połączyła plan zdjęciowy i pracownię animacji z warsztatami filmowymi i projekcją filmów. Dzięki interaktywnej przestrzeni, poprzez zabawę można cofnąć się do czasów z początku kinematografii, wypróbować wybrane efekty specjalne i tricki stosowane w XX wieku. Można także nagrać swój własny filmik.

Filmowy Plac ZabawFilmowy Plac Zabaw - 13 Muz, Galeria Tworzę Się, Szczecin

Posted by ESKA INFO Szczecin on 25 luty 2016

Odwiedzający mogą wcielać się w rolę aktora, reżysera, scenarzysty, operatora, animatora czy producenta konkretnej sceny filmowej. Tworzone sceny rejestrowane są przy pomocy kamery oraz aparatu, a następnie prezentowane uczestnikom zabawy.

W filmowej przestrzeni dostępna jest także garderoba, w której można znaleźć drobne rekwizyty i stroje, które bardzo pomagają w realizacji pomysłów przyszłych filmowców.

Filmowy Plac Zabaw mieści się w 13 Muzach i otwarty w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11:00-16:00. Przestrzeń adresowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 14 lat. 

Przeczytaj również: Cougars Szczecin rekrutuje zawodników [ZDJĘCIA, WIDEO]