W Szczecinie zestarzejesz się o kilkadziesiąt lat w kilka minut! [WIDEO]

2016-02-24 13:58 Grzegorz Kluczyński
Symulator starości w Szczecinie
Autor: Radio ESKA Szczecin Symulator starości w Szczecinie

W Szczecinie można zestarzeć się o kilkadziesiąt lat, w ciągu zaledwie kilku minut. Wszystko za sprawą specjalnego kombinezonu - symulatora starości. Zobaczcie jak to działa!  

Kombinezon znajduje się na Szczecińskim Humanistycznym Uniwersytecie Seniora. Dzięki temu wynalazkowi każdy może sprawdzić na własnej skórze jak to jest, kiedy jest się osobą w podeszłym wieku. Kombinezon składa się z wielu części, a każda z nich imituje dolegliwość, na którą mogą cierpieć seniorzy.

Symulator starościSymulator starości w Szczecińskim Humanistycznym Uniwersytecie Seniora

Posted by ESKA INFO Szczecin on 24 luty 2016

- Na kombinezon składają się symulatory czucia palców, symulatory stopy, symulator kręgosłupa, czyli te wszystkie obciążenia i nachylenia, które człowiek z biegiem wieku będzie odczuwał - mówi dr Beata Bugajska.

Dzięki temu symulatorowi łatwiej jest zrozumieć, dlaczego np. osoby starsze poruszają się wolniej. Z kolei dzięki specjalnym zajęciom, studenci mogą zobaczyć problemy ludzi starszych z ich perspektywy.  

- Jest też pięć rodzajów okularów, które po założeniu pozwolą osobom młodym, które w przyszłości będą pracować z osobami starszymi, poczuć i zobaczyć jak czuje się osoba, która ma problemy z degeneracją plamki żółtej, zaćmą czy jaskrą - dodaje dr Bugajska.

Przeczytaj również: Coraz mniej kradzieży samochodów w Szczecinie [AUDIO]