Krokusy na Jasnych Błoniach

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Krokusy na Jasnych Błoniach

W Szczecinie kwitną już krokusy. Fotografuj je z głową i bądź odpowiedzialny za swoje pociechy! [WIDEO]

2019-02-20 9:01

Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach to zwiastun zbliżającej się wiosny. Na razie można spotkać pojedyncze kwiaty, które nieśmiało pojawiają się w trawie, ale już wkrótce w wielu punktach Szczecina będziemy mogli podziwiać piękne fioletowo-żółte dywany... o ile będziemy o nie dbać.

Krokusy zakwitną w tym roku nie tylko na Jasnych Błoniach. Będzie można je podziwiać w wielu miejscach, m.in. w ciągu Alei Kwiatowej na pl. Żołnierza, przy Nabrzeżu Wieleckim nad Odrą, pod Pazimem na pl. Rodła, między jezdniami Trasy Zamkowej czy w Parku Żeromskiego.

Po pierwsze: nie deptać!

Te wiosenne kwiaty to ulubiony obiekt amatorów fotografii. Jednak żeby zrobić wyjątkowo ładne zdjęcie krokusa, wcale nie trzeba wchodzić na środek trawnika. Kwiaty rosną często na jego obrzeżach, więc można je fotografować z chodnika lub parkowej alejki, bez konieczności rozdeptywania trawy i innych krokusów. Im bardziej będziemy o nie dbać, tym dłużej będą cieszyć nasze oczy!

Przeczytaj również: Waloryzacja emerytur i rent 2019: Jakie podwyżki czekają emerytów i rencistów?

Rodzice powinni również zwracać szczególną uwagę na swoje pociechy. Dzieci biegające wśród krokusów to niestety częsty widok. W tym przypadku winni niszczenia roślinności są właśnie opiekunowie i to oni mogą ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Przypomnijmy, kary za deptanie krokusów mogą wynieść nawet kilkaset złotych!

Przeczytaj również: Zwiedzaj Szczecin... na pieszo i na kołach! Dzień Przewodnika Turystycznego i wielkie darmowe zwiedzanie miasta już w sobotę! [PROGRAM, TRASY]

Zobacz wideo: