W ostatniej chwili odcięli sznur. O włos od tragedii w Policach

i

Autor: mjtrimble / CC0 / pixabay.com W ostatniej chwili odcięli sznur. O włos od tragedii w Policach

Liczyła się każda minuta!

W ostatniej chwili odcięli sznur. O włos od tragedii w Policach

2022-09-29 20:58

Funkcjonariusze z komendy w Policach (woj. zachodniopomorskie) zostali postawieni w stan gotowości, gdy otrzymali niepokojącą informację o zaginionym mężczyźnie, który miał myśli samobójcze. Natychmiast ruszyli na poszukiwania desperata. Liczyła się dosłownie każda minuta.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 września. W południe policjanci otrzymali zgłoszenie od przerażonych mieszkańców Polic, że ich członek rodziny opuścił miejsce zamieszkania, a następie skontaktował się z nimi, by się pożegnać przed śmiercią. Nie było ani chwili do stracenia. Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu odnalezienie 41-latka.

- Z uwagi na niebezpieczeństwo utraty życia na jednostce ogłoszono alarm i pilnie skierowano wszystkich policjantów na poszukiwania zaginionego mężczyzny - tłumaczy mł. asp. Anna Kaźmierczak z polickiej komendy. - Policjanci niezwłocznie sprawdzali miejsca, które typowała rodzina, wiedzieli, że liczy się każda minuta.

Przeszukując zadrzewiony teren nieopodal torowiska, policjanci służby kryminalnej wraz z patrolem dzielnicowych dostrzegli poszukiwanego mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. Nie tracąc ani chwili, mundurowi odcięli mężczyznę i podjęli czynności mające na celu przywrócenie mu funkcji życiowych.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Niedoszły samobójca trafił pod opiekę medyków. Pomoc nadeszła dosłownie w ostatniej chwili.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy Twoim zdaniem można uratować życie kogoś, kto chce popełnić samobójstwo?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają