Urodziłeś się w czasach PRL? Musisz pamiętać te słodycze! [GALERIA]

2021-04-30 10:05

Jedni wspominają te czasy z nutką nostalgii, inni woleliby o nich na zawsze zapomnieć. Dla wielu z nas były to jednak czasy beztroskiego dzieciństwa, a jak wiadomo, z dzieciństwem kojarzą się między innymi słodycze. W czasach PRL łakocie nie były tak powszechne jak obecnie. Często były dostępne na kartki, trzeba było stać za nimi w długich kolejkach, a gdy zostały "rzucone" do sklepów, rozchodziły się w mgnieniu oka. Jakie były ulubione słodycze np. w latach 80.? Sprawdźcie!

W czasach gdy telewizory były przeważnie czarno-białe, po ulicach jeździły "maluchy", jadło się wyroby czekoladopodobne, produkty miały etykiety zastępcze, a szczytem luksusu były kryształowe wazony i wczasy w Bułgarii, życie toczyło się zupełnie inaczej. Dzieciństwo kojarzyło się przede wszystkim z akrobacjami na trzepaku, zabawą w podchody i wspólnym spędzaniem czasu na podwórku... a także z wyjątkowymi smakami, których już nie ma. Większość osób urodzonych w latach 70. i 80. doskonale pamięta smak słodyczy z tego okresu. I chociaż często pozostawiał wiele do życzenia, wielu bardzo dobrze go pamięta i wspomina z łezką w oku. Zdaniem obecnych 40-latków, w dzisiejszych czasach słodycze nie smakują już tak jak przed laty. Na półkach sklepowych są już zupełnie inne produkty. I chociaż często są podobne do tych sprzed lat, są już zupełnie inne.

W naszej galerii znajdziecie najpopularniejsze słodycze z tamtych lat. Mamy nadzieję, że udało nam się chociaż na chwilę przenieźć Was w czasy beztroskiego dzieciństwa i przywołać te wyjątkowe smaki. Pamiętacie jeszcze gumy "Donald", "Wodę Grodziską" czy oranżadkę w woreczku?

Słodkie smaki dzieciństwa! Sprawdź, czy pamiętasz smakołyki sprzed 30 lat!

Muzeum "Dom PRL-u" w Toruniu
Nasi Partnerzy polecają