Uratował ludzi przed pijanym kierowcą, teraz walczy o życie. Bohater ze Szczecina potrzebuje wsparcia

2021-01-07 8:44 gk
Uratował ludzi przed pijanym kierowcą, teraz walczy o życie. Bohater ze Szczecina potrzebuje wsparcia
Autor: pomagam.pl / archiwum prywatne

Zareagował i uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy, ratując w ten sposób zdrowie i życie innych. Niestety sam poważnie ucierpiał i walczy o życie. Najbliżsi bohaterskiego 22-latka zbierają pieniądze na jego rehabilitację.

Do dramatycznych scen doszło w wigilijny wieczór, 24 grudnia. 22-letni Kuba, po wigilijnej kolacji u jego rodziców, jechał samochodem ze swoją dziewczyną. W pewnym momencie zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę, który jechał zygzakiem i bez włączonych świateł. Gdy kierowca wjechał na stację benzynową na ul. Hrubieszowskiej, 22-latek postanowił zareagować.

Okazało się, że mężczyzna jest pijany.

"Wezwali policję, a w tym czasie nasz syn chciał powstrzymać kierowcę, aby w tym stanie nie zrobił nikomu krzywdy, i sam został jego ofiarą. Otworzył jego drzwi, a wtedy sprawca z premedytacją ruszył do tyłu, taranując Kubę drzwiami" - relacjonują rodzice Kuby.

Obrażenia okazały się bardzo poważne. Kuba leży obecnie w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Znajduje się w śpiączce farmakologicznej. Ma pękniętą czaszkę, złamany obojczyk, połamane żebra, jedno z żeber przebiło mu płuco.

Mężczyzna przeszedł już dwie operacje: trepanację czaszki i składanie kości twarzoczaszki. W pierwszych godzinach szanse Kuby na wyjście z tej sytuacji były oceniane przez ratowników na 15 procent. Obecnie jego stan jest stabilny, jednak konkretną diagnozę i skalę obrażeń będzie można ocenić po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej. Wiadomo już, że Kuba będzie wymagał rehabilitacji.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

"Szukamy najlepszej opieki aby nasz bohater mógł jak najszybciej wrócić do zdrowia. Dziś wszyscy modlimy się aby stało się to jak najszybciej. Dlatego postanowiliśmy otworzyć zbiórkę dla Kuby. Każda wpłata, nawet ta symboliczna przybliża nas do osiągnięcia celu. Każde dobre słowo, modlitwa o naszego syna jest dla nas ogromnym wsparciem. Już dziś możemy podziękować lekarzom, chirurgom, pielęgniarkom i całemu zespołowi za opiekę. Teraz szukamy rehabilitantów i środków. Trzymajcie za niego kciuki" - piszą rodzice 22-latka.

Zbiórka środków na rehabilitację Kuby odbywa się na portalu pomagam.pl.

Sprawca wypadku został zatrzymany i trafił do aresztu. Postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa wraz ze spowodowaniem ciężkiego i długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie budzi emocje. To jednak nie ostateczny efekt