Tulipany w alei kwiatowej

i

Autor: Radio ESKA Szczecin Tulipany w "alei kwiatowej"

Ukradli kilkaset tulipanów z "alei kwiatowej". Zostali złapani na gorącym uczynku [WIDEO]

2016-05-05 17:02

Przez ostatnie lata mieszkańcy narzekali na brak kwiatów w dawnej "alei kwiatowej". A gdy już kwiaty się wreszcie pojawiły, padły łupem złodziei.

Mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu nad Szczecińskim Budżetem Obywatelskim zdecydowali, że chcą zmienić oblicze alei znajdującej się na placu Żołnierza Polskiego. Posadzonych zostało prawie 100 tysięcy kwiatów, m.in. krokusów i tulipanów, co kosztowało miasto blisko 40 tysięcy złotych. Teraz wizerunek tego miejsca został nadszarpnięty za sprawą złodziei, którzy bez skrupułów wycięli kilkaset tulipanów. Złodzieje zostali złapani na gorącym uczynku.

- Złodzieje wycinali tulipany najprawdopodobniej w celu ich dalszej sprzedaży - mówi Andrzej Kus z Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie. - Wycięli ich aż trzysta. Sprawiło to, że kompozycje wokół drzew zostały nieco zaburzone.

Zakład Usług Komunalnych oszacował straty na 700 zł. W planach dalszego "ukwiecania" alei jest zasadzenie kolejnych 30 tysięcy krokusów i zamontowanie 15. dwumetrowych wież kwiatowych.

Reporterzy: Grzegorz Piepke, Michał Zaręba - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Inwazja owadów nad morzem. Są ich tysiące!

Nasi Partnerzy polecają