Dworzec PKP Szczecin Główny

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Dworzec PKP Szczecin Główny

Wpadł po kilku minutach

Ukradł telefon podróżnemu na dworcu. Wszystko się nagrało

2023-03-21 9:38

Złodziej, który ukradł telefon jednemu z podróżnych na szczecińskim dworcu, nie nacieszył się zbyt długo łupem i wolnością. Mężczyznę udało się szybko namierzyć i zatrzymać dzięki nagraniu z kamer monitoringu, które zarejestrowały całe zajście. 52-latek trafił w ręce stróżów prawa, a skradziony telefon wrócił do właściciela.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 marca na dworcu Szczecin Główny. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu. Do mundurowych podszedł podróżny, który oświadczył, że podczas snu nieznany mu mężczyzna ukradł jego ładujący się telefon komórkowy, po czym się oddalił. Okradziony 51-latek ze Szczecina wycenił wartość telefonu na 900 złotych.

Wszystko się nagrało

Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do działań. Natychmiast sprawdzili monitoring dworca i szybko zaobserwowali poszukiwanego "amatora cudzych telefonów". Na nagraniu było widać jak mężczyzna podchodzi do śpiącej osoby, po czym nachyla się i odłącza leżący obok niego telefon, a następnie oddala się ze skradzionym łupem.

Złodziej zatrzymany w kilka minut

W wyniku szybko podjętych działań, funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę kradzieży telefonu w ciągu zaledwie kilku minut. Wobec złodzieja konieczne było zastosowanie środków przymusu bezpośredniego. Okazał się nim 52-latek z Gdyni. Mężczyzna został następnie przekazany policjantom z komisariatu Szczecin Śródmieście, którzy prowadzili dalsze postępowanie.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Dworzec wstydu. "Szczecin Dąbie — stoisz w ziąbie!"
Nasi Partnerzy polecają