Zobacz teledysk!

Uczniowie szczecińskiej szkoły nagrali swój hymn. Pomógł im zwycięzca "Must Be The Music"

2022-12-08 19:21

Wygrał popularny talent-show Polsatu, jednak zamiast muzycznej kariery, wybrał powołanie. Ksiądz Maciej Czaczyk wciąż jednak nie zapomina o swojej pasji i wciąż tworzy. Dowodem na to jest najnowsze dzieło, które stało się oficjalnym hymnem jednej ze szczecińskich szkół. Ksiądz Maciej wraz z uczniami nagrał piosenkę o patronie placówki.

- Młodzież też tworzy ze mną muzykę. W szkole, w której uczę, katolickiej, powstała właśnie taka piosenka. Tworzy się już w takim rockowym wydaniu. Już wchodzimy do studia, zaraz nagrywamy, też i młodzież, i dzieci. Myślę, że za jakiś czas ujrzy to światło dzienne - mówił w październiku ks. Maciej Czaczyk w programie "Rzucam hasło". I słowa dotrzymał. Możemy już podziwiać efekt wspólnej pracy uczniów i utalentowanego duchownego.

Duchowny lubi pracować z młodymi ludźmi i twierdzi, że "młodzież naprawdę jest super", czego dowodem jest piosenka "Do Nieba", która stała się oficjalnym hymnem Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Szczecinie, gdzie ksiądz Maciej uczy religii. Do piosenki powstał również animowany teledysk w formule "lyrics video". Można go zobaczyć w serwisie YouTube na kanale placówki.

W 2011 roku, 17-letni Maciej Czaczyk wygrał drugą edycję programu "Must Be The Music", a rok później ukazała się jego debiutancka płyta "Maciej Czaczyk", gdzie znalazły się utwory napisane m.in. przez Roberta Jansona z grupy Varius Manx. Jednym z największych przebojów artysty była piosenka "Liście na wietrze", która trafiła na szczyty list przebojów w wielu stacjach radiowych. Utalentowany wokalista mógł zostać gwiazdą muzyki, jednak postanowił jednak zmienić plany i w 2019 roku został księdzem. Po trzech latach posługi w Myśliborzu, ksiądz Maciej przeniósł się do Szczecina.

- Bardzo ciekawa przygoda. Można powiedzieć przygoda młodzieńczych lat, takiego buntu mojego i takie pragnienie spełnienia swoich marzeń, talentów. No i to mi się udało. Druga edycja. Wygrałem. Przeszło to najśmielsze oczekiwania moje. No i wspominam bardzo miło ten czas - tak ksiądz Maciej wspomina swój udział w popularnym talent-show Polsatu. Dodaje jednak, że to nie do końca były jego klimaty, dlatego wycofał się ze show-businessu i wybrał powołanie.

Sonda
Czy oglądasz programy typu talent-show?
Nasi Partnerzy polecają