Tutaj postoisz sobie na czerwonym! 8 najgorszych przejść z sygnalizacją dla pieszych w Szczecinie [ZESTAWIENIE]

2016-05-02 13:51

W Szczecinie jest kilka miejsc, których piesi wręcz nienawidzą. Chodzi o przejścia dla pieszych w centrum miasta, których pokonanie przypomina często tor przeszkód lub test na cierpliwość - a wszystko z powodu nieprzyjaznej sygnalizacji świetlnej. Przygotowaliśmy dla Was małe zestawienie najgorszych przejść dla pieszych w Szczecinie. Dodalibyście coś do tej listy?

W zdecydowanej większości wymienionych miejsc, czas oczekiwania na zielone światło często trwa całą wieczność. Jest to szczególnie odczuwalne podczas brzydkiej pogody - stanie w deszczu i czekanie na możliwość przejścia przez jezdnię wydłuża się w nieskończoność. Gdy już doczekamy się zielonego światła, wszystko zmienia się w mgnieniu oka. Wtedy piesi muszą maksymalnie przyspieszyć kroku lub nawet biec, żeby zdążyć pokonać jezdnię, bo czas przewidziany na tę czynność to zaledwie kilka lub kilkanaście sekund.

Przeczytaj również: Na co najczęściej narzekają pasażerowie szczecińskiej komunikacji miejskiej? Co nas najbardziej denerwuje? [TOP 10]

Ale to nie jedyna rzecz, która utrudnia życie szczecińskim pieszym. Na większości dużych skrzyżowań w centrum miasta przechodzenie przez ulicę odbywa się na raty, po jednej jezdni. W sytuacji, gdy chcemy szybko pokonać skrzyżowanie lub przejść na inny przystanek tramwajowy lub autobusowy żeby się przesiąść, jest to wręcz niewykonalne.

Na jakie przejścia dla pieszych najbardziej narzekają szczecinianie? Sprawdźcie nasze zestawienie! Jeśli chcielibyście coś dopisać do tej listy - poinformujcie nas o tym!

Przeczytaj również: Majówka 2016: Najważniejsze informacje [SKLEPY, ATRAKCJE, POGODA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany