Pętla Mierzyn - wizualizacja

i

Autor: UM Szczecin Pętla przy CH Ster

Tramwaje w końcu dojadą do Mierzyna? Ruszają konsultacje społeczne

2021-10-26 8:26

O przedłużeniu linii tramwajowej do Mierzyna mówi się od lat. Niewiele brakowało, by inwestycja została zrealizowana, ogłaszane były przetargi, jednak koszt okazał się zbyt duży, więc plany zostały porzucone. Temat jednak powrócił. Miasto organizuje konsultacje społeczne dotyczące budowy nowego torowiska i pętli zlokalizowanej przy CH Ster.

Konsultacje rozpoczęły się w poniedziałek, 25 października i potrwają równo miesiąc. Polegają one na wypełnieniu ankiety dotyczącej kształtu inwestycji. Miasto w ten sposób zbiera opinie na temat planów modernizacji trasy tramwajowej na odcinku od Ronda Gierosa do ul. Kwiatowej, z dobudową drugiego toru oraz budowę nowego odcinka dwutorowego od ul. Kwiatowej do nowoprojektowanej pętli "Mierzyn".

Projekt obejmuje również przebudowę układu drogowego w ciągu ulicy Ku Słońcu, wykonanie pętli autobusowej wraz z ciągami pieszymi, rowerowymi i parkingami rowerowymi dla obsługi podróżnych. Na wysokości ul. Kwiatowej zaprojektowano węzeł rozjazdowy, umożliwiający wjazd w torowisko w ul. Kwiatową, zarówno od strony Ronda Gierosa jak i Mierzyna. Na przebudowywanym odcinku znajdą się cztery perony tramwajowe. W ciągu układu drogowego znajdują się skrzyżowania z ul. Krętą, Różaną, Źródlaną, Przygodną, Kwiatową, Polskich Marynarzy, Hrubieszowską.

W związku z inwestycją, konieczna jest również ingerencja w zieleń, co może budzić wiele emocji. W ankiecie znalazło się również pytanie dotyczące tej kwestii. Budowa torowiska do pętli Mierzyn wraz z przebudową układu drogowego będzie wymagała bowiem wycinki około 168 drzew. Plan nasadzeń drzew i krzewów zakłada jednak 288 nasadzeń zastępczych drzew i 940 metrów kwadratowych krzewów.

Czytaj też: Wielka wycinka drzew w centrum Szczecina. Internauci: "Barbarzyństwo!" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Konsultacje społeczne zostały ogłoszone na wniosek Rady Osiedla Gumieńce, która odpowiada za stronę merytoryczną procesu.

Uwagi można składać zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej, papierowej.

  • poprzez wypełnienie ankiety konsultacyjnej w wersji elektronicznej na stronie mierzyn.szczecin.eu;
  • w formie papierowej osobiście lub pocztą na adres: Biuro Prezydenta Miasta, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin;
  • w formie papierowej poprzez wrzucenie ankiety do urny znajdującej się w przedsionku przy głównym wejściu do Urzędu Miasta Szczecin, przy pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin (w godzinach pracy urzędu: 7:30-15:30)
  • w siedzibie Rady Osiedla Gumieńce, ul. Ku Słońcu 76, 71-047 Szczecin. (w każdy wtorek w godz. 17:00 – 18:00).

Ankiety dostępne są do pobrania:

  • przy urnie konsultacyjnej umieszczonej w Urzędzie Miasta Szczecin w godzinach pracy urzędu;
  • oraz w Radzie Osiedla Gumieńce w czasie dyżuru Rady.

Więcej informacji dotyczących inwestycji, można znaleźć na stronie mierzyn.szczecin.eu.

Czytaj też: Widok jak z horroru w samym centrum Szczecina. Strach tu wejść! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Na alei Wojska Polskiego w Szczecinie wycięto kilkanaście dorodnych drzew
Nasi Partnerzy polecają