Ambulans

i

Autor: Materiały prasowe 38-letni kierowca ambulansu był pijany. Miał 3 promile alkoholu. Zdj. ilustracyjne.

Tragiczny wypadek w Choszcznie. Rowerzysta zginął pod kołami autokaru

2021-11-03 10:35

Tragiczny finał wypadku na ulicy Jagiełły w Choszcznie. Starszy mężczyzna poruszający się na rowerze nie miał szans z ciężkim autobusem. Żeby dostać się do poszkodowanego, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Do wypadku doszło we wtorek rano. Około godziny 8:00 służby otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w okolicji stacji benzynowej przy ulicy Jagiełły w Choszcznie. Starszy mężczyzna poruszający się jednośladem został potrącony przez autobus. Jak informuje policja, autobus skręcał w prawo i potrącił rowerzystę poruszającego się ścieżką rowerową w przeciwnym kierunku.

Ponad 60-letni mężczyzna został uwięziony pod ciężkim pojazdem. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego i poduszek pneumatycznych, by dostać się do poszkodowanego. Niestety rowerzysta nie miał szans na przeżycie. Mężczyzna zginął na miejscu.

Czytaj też: Mierzyn: Świadek w porę zareagował. Pijany kierowca już dalej nie pojechał

"Ze względu na rozległość obrażeń, mimo wdrożonych zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych poszkodowanego nie udało się uratować" - informuje pogotowie ratunkowe.

Kierujący autokarem w chwili wypadku był trzeźwy.

Czytaj też: Szczecin: Tragedia w Galaxy. 13-latka runęła z wysokości. Zginęła na miejscu

Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni