Tarnobrzeg: Do dwóch razy sztuka. 22-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem

i

Autor: policja.pl

Mierzyn: Świadek w porę zareagował. Pijany kierowca już dalej nie pojechał

2021-11-02 12:09

Nawet dwa lata więzienia grożą 65-letniemu mężczyźnie, który wsiadł za kierownicę na "podwójnym gazie". Kierujący został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który uniemożliwił mu dalszą jazdę. Dzięki temu nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w piątek, po godz. 22:00 w Mierzynie pod Szczecinem. Policjanci z miejscowego komisariatu otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym, poruszającym się osobową skodą na ulicy Topolowej. Gdy mundurowi przybyli na miejsce, zgłaszający przekazał, że zauważył jak pijany mężczyzna wsiada do samochodu i odjeżdża. Natychmiast ruszył za nim.

Nietrzeźwy kierowca jechał całą szerokością jezdni, wjeżdżał na krawężniki. Świadek zareagował natychmiast. Zajechał mu drogę swoim pojazdem, podbiegł do niego i uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki.

Czytaj też: Szczecin: Spacerował po torach na moście. Mogło dojść do tragedii [WIDEO]

65-letni mężczyzna pod razu przyznał, że pił alkohol. Alkomat wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wkrótce o dalszym losie nieodpowiedzialnego 65-latka zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Czytaj też: Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Zawaliła się ściana pływalni [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Nasi Partnerzy polecają