Tragedia w Świnoujściu: Prokuratura wszczęła śledztwo

2019-09-11 11:33 gk / AW

Prokuratura w Świnoujściu prowadzi postępowanie w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek w Świnoujściu na ulicy Pomorskiej. Po godzinie 18:00 do Świny wpadł samochód z trójką nastolatków.

Jednemu uczestnikowi wypadku udało wydostać się na brzeg. Pozostała dwójka nie przeżyła zdarzenia. Samochód wyciągnięto z wody około godziny 21:00.

Na miejscu przeprowadzono oględziny. Obecnie trwa gromadzenie materiału dowodowego i ustalanie okoliczności wypadku. Zostanie również przeprowadzona sekcja zwłok ofiar wypadku.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie spowodowania wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym, za co może grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

- Ustalenie osoby, która kierowała pojazdem w chwili tego wypadku, z całą pewnością ma dość istotne znaczenie z punktu widzenia tego postępowania - mówi Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W grę wchodzi również kwestia możliwości poniesienia odpowiedzialności karnej za przestępstwo w przypadku, gdyby okazało się gdyby tego rodzaju czynu miała dopuścić się osoba, która nie ukończyła lat 17.

Mówi prok.Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie