Policjanci ze Szczecina zabezpieczyli podróbki warte 300 tysięcy złotych

i

Autor: mat. policji Policjanci ze Szczecina zabezpieczyli podróbki warte 300 tysięcy złotych

Towar za 300 tysięcy złotych w rękach szczecińskich policjantów. Same podróbki! [ZDJĘCIA]

2022-02-17 14:14

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zabezpieczyli podrobione akcesoria do telefonów, opatrzone logotypami znanych firm. Wartość przedmiotów wyceniono na blisko 300 tysięcy złotych. Właścicielowi podróbek grozi kilka lat za kratkami.

Funkcjonariusze skontrolowali punkt handlowy na terenie Szczecina, który prowadził sprzedaż stacjonarną akcesoriów do telefonów. W ofercie znalazły się produkty oznaczone znakami towarowymi znanych firm. Przedmioty były podrobione i sprzedawane jako oryginalne.

Czytaj też: Pijacki rajd w centrum Szczecina. 35-latek staranował kilka aut

Łącznie policjanci zabezpieczyli na miejscu ponad 2600 sztuk m.in. etui, słuchawek, baterii do telefonów, przewodów. Wszystkie wyglądały na produkty znanych renomowanych firm, jednak tak w rzeczywistości nie było. Ich wartość oszacowano na kwotę blisko 300 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony przez policjantów, a właściciel usłyszy zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Czytaj też: Szczecin: Na widok strażników miejskich wyrzucił podejrzane zawiniątko. Później nagle "stracił" pamięć

Nie dokarmiaj ptaków chlebem! W Szczecinie pojawiły się ptasie bufety
Nasi Partnerzy polecają