Kajdanki

i

Autor: mat. policji

Pijacki rajd w centrum Szczecina. 35-latek staranował kilka aut

2022-02-17 13:50

Upił się, a potem wsiadł do auta i ruszył na ulice Szczecina. Pijacki rajd nieodpowiedzialnego 35-latka skutkował uszkodzeniem kilku zaparkowanych samochodów w centrum Szczecina. Mężczyznę czekają teraz poważne kłopoty. Za swoje skrajnie głupie zachowanie może nawet trafić na kilka lat za kratki.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 lutego, w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwy kierowca staranował zaparkowane samochody w centrum miasta. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce potwierdzili ten fakt. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W wyniku podjętych intensywnych czynności policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 35-latka.

Czytaj też: Szczecin: Na widok strażników miejskich wyrzucił podejrzane zawiniątko. Później nagle "stracił" pamięć

Następnego dnia z mężczyzną zostały przeprowadzone dalsze czynności procesowe. W ślad za aktami postępowania złożony został do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd po zapoznaniu się z materiałami przychylił się do złożonego wniosku.

Najbliższe trzy miesiące 35-latek spędzi w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa, w tym za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Czytaj też: Makabryczne odkrycie w Stargardzie. W Kanale Młyńskim leżało ciało kobiety

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Zniszczona przez wiatr iglica kościoła