Torba wywołała alarm na lotnisku w Goleniowie. Do akcji wkroczyli pirotechnicy

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Torba wywołała alarm na lotnisku w Goleniowie. Do akcji wkroczyli pirotechnicy

Co było w środku?

Torba wywołała alarm na lotnisku w Goleniowie. Do akcji wkroczyli pirotechnicy

2022-11-08 8:16

Chwile grozy przeżyli pasażerowie na lotnisku w Goleniowie. Torba podróżna pozostawiona przy wyjściu z terminala pasażerskiego wywołała niemałe zamieszanie. Ewakuowano podróżnych, a do akcji wkroczyli pirotechnicy. Co znajdowało się w podejrzanym bagażu?

Do zdarzenia doszło 1 listopada na podszczecińskim lotnisku. Przy wyjściu z terminala znajdowała się pozostawiona bez opieki torba podróżna. Podejrzany bagaż wzbudził podejrzenia i został uznany za potencjalnie niebezpieczny. Pełniący służbę w lotniczym przejściu granicznym funkcjonariusze powiadomili o sytuacji pozostałe służby lotniskowe. Zdecydowano o konieczności częściowej ewakuacji podróżnych i przeprowadzeniu rozpoznania minersko-pirotechnicznego pozostawionej bez opieki torby.

Po dokładnym sprawdzeniu bagażu okazało się, że jest on bezpieczny. W torbie znajdowały się jedynie rzeczy osobiste oraz portfel. Działania służb na szczęście nie miały wpływu na opóźnienie w ruchu lotniczym.

Po kilku godzinach po bagaż zgłosił się jego właściciel. Okazało się, że torbę pozostawił na lotnisku 26-letni obywatel Ukrainy. Za swoje roztargnienie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Zabytkowa willa za 100 złotych. Niecodzienna okazja w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany