Taras widokowy w Widuchowej

i

Autor: mat. prasowe

To prawdziwy turystyczny hit Pomorza Zachodniego! Taras widokowy w Widuchowej już oficjalnie otwarty!

2021-06-28 15:08

Ta budowla zachwyca swoją formą zarówno z ziemi jak i z lotu ptaka. Jeszcze ciekawszy jest widok, który się z niej roztacza. Mowa o tarasie widokowym na Słowiańskiej Górze w Widuchowej, który jeszcze przed oficjalnym otwarciem stał się turystycznym hitem Pomorza Zachodniego. W niedzielę odbyło się oficjalne otwarcie, podczas którego nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin.

Taras widokowy na Słowiańskiej Górze w Widuchowej jest obecnie jedną z największych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego, którą licznie odwiedzają nie tylko mieszkańcy regionu, ale również turyści z różnych zakątków Polski. Z platformy można podziwiać urokliwą panoramę Doliny Dolnej Odry i jej wyjątkowe walory przyrodnicze i krajobrazowe, a także rzadkie gatunki ptaków.

Budowla została zbudowana na najwyższym wzniesieniu w Widuchowej, czyli na Słowiańskiej Górze, 72 metry nad poziomem morza. Taras widokowy o kształcie pierścienia, do którego prowadzą dwa niezależne ciągi schodów, został zlokalizowany na wysokości 10 metrów. W dolnej części znajdują się tereny wypoczynkowe i rekreacyjne.

Taras widokowy w Widuchowej

i

Autor: mat. prasowe

Uroczyste otwarcie tarasu widokowego w Widuchowej

W niedzielę, 27 czerwca odbylo się uroczyste otwarcie tarasu widokowego w Widuchowej. Na terenach rekreacyjnych nad Odrą przy ulicy Bulwary Rybackie, odbył się piknik z kiermaszem rękodzieła i produktów regionalnych, warsztatami edukacyjnymi i innymi atrakcjami adresowanymi dla całych rodzin.

Warsztaty na stoisku "Pomorze Zachodnie Zielony Region" poprowadzili: Marzena Białowolska - prezes Fundacji Dzikich Zwierząt Marzena Białowolska, która opowie m.in. o problemie wypalania traw, a także Daniel Krępa - organizator biegów ekstremalnych i autor projektu ekologicznego "Human Waste Zone", który opowie o sprzątaniu lasów oraz o tym jak dbać o czystość na terenach leśnych.

W ramach akcji "Posadźmy razem drzewo!", na pamiątkę spotkania uczestnicy warsztatów wspólnie posadzili drzewo. Proces jego wzrostu będą mogli obserwować za każdym razem, kiedy odwiedzą to miejsce.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli stworzyć własny ogród w szklanym słoju, który będą mogli samodzielnie ozdobić.

O godzinie 15:00 powitani zostali goście specjalni uroczystości, następnie odbył się wspólny przemarsz na taras, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu.

Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają