To opakowanie klocków Lego zbulwersowało wiele osób. Jeszcze bardziej szokuje jego cena!

i

Autor: Clovis_Cheminot / CC0 / pixabay.com To opakowanie klocków Lego zbulwersowało wiele osób. Jeszcze bardziej szokuje jego cena!

Można się złapać za głowę!

To opakowanie klocków Lego zbulwersowało wiele osób. Jeszcze bardziej szokuje jego cena!

2022-10-31 10:42

Klocki Lego to nie tylko jedna z najpopularniejszych zabawek wśród dzieci w różnym wieku, a czasem również wśród dorosłych. To również źródło inspiracji dla wielu artystów, którzy na podstawie tematycznych zestawów klocków, tworzą swoje własne, często dość "kreatywne" projekty. Przed ponad ćwierćwieczem, jeden z polskich artystów stworzył własną wersję opakowania popularnych klocków, która wywołała wiele kontrowersji. Praca została wystawiona na sprzedaż przez znany polski dom aukcyjny. Jego cena dla wielu może wydać się szokująca!

Mowa o jednym z siedmiu projektów pudełek klocków Lego, stworzonych przez artystę Zbigniewa Liberę. Opakowanie do złudzenia przypomina tematyczne zestawy klocków przedstawiające np. posterunek policji, straż pożarną, piratów czy kosmonautów, które są powszechnie dostępne w sprzedaży. Praca, która została zainspirowana zabawką dla dzieci, wzbudza jednak dużo kontrowersji, gdyż przedstawia... nazistowski obóz koncentracyjny. Klocki użyte do tego zestawu zostały "pożyczone" z już istniejących, m.in. z zestawu "Piraci" i "Posterunek policji". Praca została pokazana po raz pierwszy w 1996 roku.

Po ponad 25 latach od premiery, kontrowersyjne pudełko klocków Lego zostało wystawione na sprzedaż. Ofertę można znaleźć na stronie internetowej domu aukcyjnego DESA Unicum. Jest to z pewnością gratka dla miłośników sztuki i samych klocków, którzy nie obawiają się kontrowersyjnej tematyki. Dla wielu, nie mniej szokująca niż tematyka dzieła, może okazać się jego cena. Praca Zbigniewa Libery została wyceniona na niebagatelną kwotę 70 tysięcy złotych!

Sonda
Lubisz klocki LEGO?
Jedna z największych kolekcji LEGO
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany