To ma być największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na budowie Hossoland pracuje ciężki sprzęt

i

Autor: paulbr75 / CC0 / pixabay.com To ma być największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na budowie Hossoland pracuje ciężki sprzęt

Budowa ruszyła!

To ma być największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na budowie Hossoland pracuje ciężki sprzęt

2022-11-23 8:23

4 krainy tematyczne, 40 hektarów powierzchni, 50 różnych atrakcji i zaledwie godzina drogi od Szczecina - tak w skrócie można opisać inwestycję, która powstaje w Brojcach koło Gryfic (woj. zachodniopomorskie). Trwa budowa wielkiego parku rozrywki Hossoland. Na terenie placu budowy pracuje już ciężki sprzęt.

Na powierzchni 40 hektarów mają powstać 4 krainy tematyczne: rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe Królestwo Baltambrya, charyzmatyczna Kraina Wikingów i tajemnicza Dolina Kopalni. Parking w sąsiedztwie parku rozrywki pomieści blisko 6 tysięcy samochodów. Łącznie na terenie obiektu znajdzie się ponad 50 różnych atrakcji dla całych rodzin. W kolejnych etapach mają powstać kolejne krainy tematyczne, a także duży park wodny.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę parku rozrywki Hossoland odbyło się we wrześniu. Obecnie trwają już pierwsze prace budowlane. Niwelowany jest plac pod parking, powstają fundamenty pod zbiorniki wodne i budynki. Przygotowywana jest również konstrukcja pod główne wejście.

Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, prace realizowane są zgodnie z ustalonym harmonogramem, więc na chwilę obecną wizja otwarcia parku rozrywki w zakładanym terminie jest jak najbardziej realna.

Hossoland, ze względu na lokalizację, ma szansę stać się jedną z największych atrakcji turystycznych regionu, która przyciągnie zarówno mieszkańców Pomorza Zachodniego i Niemiec, a także turystów, którzy przyjeżdżają tutaj z różnych zakątków kraju. To zaledwie 15 minut drogi od nadmorskich kurortów i niewiele ponad godzina jazdy ze Szczecina.

W parku rozrywki pracę znajdzie ponad 300 osób. Kolejne miejsca pracy pojawią się w firmach współpracujących.

Zakończenie budowy parku rozrywki Hossoland planowane jest wiosną 2024 roku.

Sonda
Lubisz parki rozrywki?
Jak "zarobić" na przejażdżce Szczecińskim Rowerem Miejskim?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają