Na Pomorzu Zachodnim powstaje ogromny park rozrywki. Kiedy otwarcie?

i

Autor: paulbr75 / CC0 / pixabay.com Na Pomorzu Zachodnim powstaje ogromny park rozrywki. Kiedy otwarcie?

Nowa atrakcja turystyczna

Na Pomorzu Zachodnim powstaje ogromny park rozrywki. Kiedy otwarcie?

2022-09-08 10:32

4 krainy tematyczne, 40 hektarów powierzchni, 50 różnych atrakcji i zaledwie godzina drogi od Szczecina. W Brojcach koło Gryfic powstanie wielki park rozrywki Hossoland. W środę, 7 września, na placu budowy odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Na zakończenie inwestycji, która stanie się atrakcją turystyczną Pomorza Zachodniego, będziemy musieli jednak trochę poczekać.

Rozpoczęcie budowy poprzedziły długotrwałe analizy i przygotowania. 7 września w Brojcach odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę tematycznego parku rozrywki Hossoland, z udziałem przedstawicieli inwestora oraz lokalnych władz. Na powierzchni 40 hektarów mają powstać 4 krainy tematyczne: rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe Królestwo Baltambrya, charyzmatyczna Kraina Wikingów i tajemnicza Dolina Kopalni. Parking w sąsiedztwie parku rozrywki pomieści blisko 6 tysięcy samochodów. Łącznie na terenie obiektu znajdzie się ponad 50 różnych atrakcji dla całych rodzin. W kolejnych etapach mają powstać kolejne krainy tematyczne, a także duży park wodny.

Czytaj też: "Kuchenne rewolucje" w Szczecinie. Magda Gessler odwiedziła "Elegancko Cafe". Rodzinne konflikty i mocne słowa. Kiedy emisja w TVN?

Ciąg dalszy pod wideo

Majaland w Góraszce. Otwarcie nowego parku rozrywki dla dzieci

Hossoland, ze względu na lokalizację, ma szansę stać się jedną z największych atrakcji turystycznych regionu, która przyciągnie zarówno mieszkańców Pomorza Zachodniego i Niemiec, a także turystów, którzy przyjeżdżają tutaj z różnych zakątków kraju. To zaledwie 15 minut drogi od nadmorskich kurortów i niewiele ponad godzina jazdy ze Szczecina.

W parku rozrywki pracę znajdzie ponad 300 osób. Kolejne miejsca pracy pojawią się w firmach współpracujących.

Zakończenie budowy parku rozrywki Hossoland planowane jest wiosną 2024 roku.

Czytaj też: Boże Narodzenie we wrześniu? To możliwe... w szczecińskich sklepach! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy lubisz odwiedzać parki rozrywki?