Nieudany skok na warzywniak. Złodzieje uciekali autobusem

i

Autor: Katerina, Kindel Media / CCo / pexels.com Nieudany skok na warzywniak. Złodzieje uciekali autobusem

"Geniusze" kryminału

To był bardzo pechowy "skok na warzywniak". Złodzieje uciekali autobusem

2024-04-17 7:53

Chcieli dokonać "wielkiego skoku", a skończyło się jak w taniej komedii kryminalnej. Dwóch młodych mężczyzn, którzy planowali okraść kiosk warzywny na szczecińskim Pogodnie, wpadło niemal na gorącym uczynku. Włamywacze rzucili się do ucieczki... miejskim autobusem.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 13 kwietnia po południu. Dwóch mężczyzn próbowało włamać się do kiosku warzywnego na Pogodnie. Mieli jednak wyjątkowego pecha, gdyż zostali zauważeni przez policjanta, który był w tym czasie po służbie i szedł z córką na zakupy. "Widząc tę sytuację st.post. Łukasz Hołubowski zadzwonił do żony, by odebrała córkę a sam postanowił zareagować na to zdarzenie" - informuje szczecińska policja. Funkcjonariusz skontaktował się z dyżurnym i na bieżąco relacjonował sytuację.

Gdy włamywacze zorientowali się, że są obserwowani, zaczęli uciekać w kierunku pobliskiego przystanku i wsiedli do autobusu. Razem z nimi wsiadł również obserwujący ich policjant. Młodzi mężczyźni próbowali uśpić jego czujność, rozdzielając się i siadając daleko od siebie. To jednak na nic się zdało. Na kolejnym przystanku czekał już na nich wezwany wcześniej patrol policji.

Młodzi włamywacze w wieku 22 i 24 lat usłyszeli już zarzuty. O ich dalszych losach i wymiarze kary zdecyduje teraz sąd.

St.post. Łukasz Hołubowski

i

Autor: KMP Szczecin St.post. Łukasz Hołubowski

QUIZ. To warzywo czy owoc? Banał? Tylko z pozoru!

Pytanie 1 z 15
Zaczynamy klasycznie. Ziemniak (jego jadalna część) to:
Szczecinianie pokochali pchle targi. Tłumy na Pogodnie