Eska Rider Show 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Eska Rider Show - Drawsko Pomorskie 2021

Takiej imprezy jeszcze w Drawsku Pomorskim nie było! Za nami pierwsza edycja Eska Rider Show

2021-06-18 14:00

Pierwsza, ale z całą pewnością nie ostatnia edycja Eska Rider Show przeszła już do historii. Setki motocykli, dziesiątki wystawców oraz niezliczona ilość atrakcji sprawiła, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Drawska Pomorskiego i najdalszych zakątków Pomorza Zachodniego, którzy w sobotę, 12 czerwca pojawili się w Parku Chopina. W dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet nieco kapryśna pogoda. Zobaczcie relację z Eska Rider Show 2021!

Wydarzenie pod hasłem Eska Rider Show było niecodzienną okazją, by w jednym miejscu zobaczyć z bliska setki motocykli, w tym również prawdziwych unikatów. Do Drawska Pomorskiego zjechali motocykliści z najróżniejszych zakątków Pomorza Zachodniego, a także z innych części kraju. Dla miłośników jednośladów była to wyjątkowa okazja, by spotkać się z ciekawymi ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję, wymienić się doświadczeniami i wrażeniami z motocyklowych podróży. Wydarzeniu towarzyszyły również targi motoryzacyjne, na których każdy miłośnik dwóch lub czterech kółek mógł znaleźć coś dla siebie.

Bezpieczna jazda, zarówno motocyklem jak i każdym innym środkiem transportu to podstawa. Eska Rider Show był więc świetną okazją, by dowiedzieć się wszystkiego o zasadach bezpieczeństwa na drodze. W ramach akcji "Nie piję, nie biorę - prowadzę bezpiecznie", organizowanej wraz z Pomorzem Zachodnim, odbyły się m.in. warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na drodze i przeciwdziałaniu uzależnieniom.

Eksperci z dziedziny bezpiecznej jazdy oraz policjanci tłumaczyli uczestnikom wydarzenia m.in. jak zachowuje się organizm po spożyciu alkoholu lub środków odurzających i jaki wpływ mają używki na kierowanie pojazdem. Chętni mogli w bezpieczny sposób sprawdzić skutki spożywania alkoholu lub zażywania środków odurzających za pomocą specjalnych alkogogli i narkogogli.

Wśród prelegentów prowadzących warsztaty poświęcone tematyce problematyce uzależnień i związanych z nimi zagrożeniami, znalazł się m.in. mgr Stanisław Babiński, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjnego w Darżewie "Stowarzyszenie Solidarni Plus".

Wiele cennych rad i wskazówek dla motocyklistów, ale także kierowców samochodów przekazał również Filip Grega, znany specjalista w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego, instruktor nauki i techniki jazdy oraz egzaminator prawa jazdy, który nie tylko tłumaczył jak jechać, by bezpiecznie dojechać do celu, ale także ostrzegał przed zgubnymi skutkami spożywania alkoholu i innych używek, a następnie wsiadania za kierownicę.

Jednym z bardzo istotnych elementów bezpieczeństwa na drodze jest również sprawne udzielanie pomocy w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku. Dlatego w programie wydarzenia nie mogło zabraknąć spektakularnego pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanej przez strażaków.

Akcja "Nie piję, nie biorę - prowadzę bezpiecznie" była również okazją do promowania zdrowego trybu życia. Na miejscu można było otrzymać zdrowe soki i przetwory z warzyw i owoców.

Eska Rider Show 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Eska Rider Show - Drawsko Pomorskie 2021

W centralnym punkcie placu, na którym odbywał się Eska Rider Show, pojawił się specjalnie przygotowany na tę okazję "Garaż Radia Eska", czyli specjalne miejsce, w którym odbywały się warsztaty, prelekcje, spotkania z gośćmi wydarzenia, a także pokazy motocykli i konkursy z nagrodami. Ich uczestnicy musieli m.in. wykazać się umiejętnością rozróżniania smaków, szybkiego ubierania się w strój motocyklisty czy szybkości w jedzeniu burgerów. Motocykliści mogli również pochwalić się... decybelami wydobywającymi się z silników ich maszyn. Do wygrania były m.in. wydawnictwa o tematyce motoryzacyjnej, gadżety Radia Eska, a także vouchery na rozmaite wydarzenia i atrakcje.

Eska Rider Show 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Eska Rider Show - Drawsko Pomorskie 2021

Wydarzenie było również świetną okazją, by przy okazji dobrej zabawy, dać coś od siebie - bezcenny dar życia. W Parku Chopina pojawił się specjalny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, w którym można było oddać krew. Nagrodą za to poświęcenie był nie tylko spory zapas czekolady, ale także atrakcyjne gadżety. Jednak dla krwiodawców najważniejsza była satysfakcja z tego, że można było w ten sposób pomóc tym, którzy potrzebują krwi, której w razie potrzeby nie da się niczym zastąpić.

Podczas Eska Rider Show 2021 nie można było narzekać na głód. W ramach Festiwalu Smaków Food Trucków, w Parku Chopina pojawiło się bowiem całe "miasteczko" barów na kółkach, w których można było skosztować najróżniejszych przysmaków kuchni z różnych stron świata - od klasycznych burgerów, przez frytki, po wyszukane potrawy z najdalszych stron świata, których zazwyczaj nie ma w tradycyjnym codziennym jadłospisie. Na miejscu można było również napić się pysznej kawy, a także poznać tajniki przyrządzania tego aromatycznego napoju.

Eska Rider Show 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Eska Rider Show - Drawsko Pomorskie 2021

Impreza odbywała się pod szyldem Radia Eska, dlatego nie mogło zabraknąć potężnej dawki dobrej muzyki. Podczas Eska Rider Show można było usłyszeć prawdziwe "hity na czasie", które specjalnie na tę okazję przygotował DJ Fringe. Nie zabrakło również dźwięków na żywo. Na finał wydarzenia na scenie pojawił się znany w całej Polsce szczeciński zespół Tragarze, który zaprezentował swoje największe hity.

Eska Rider Show 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Eska Rider Show - Drawsko Pomorskie 2021

Chociaż pogoda w Drawsku Pomorskim była tego dnia nieco kapryśna, nie odstraszyła mieszkańców przed wyjściem na spacer i odwiedzenia Parku Chopina. Pomimo przelotnych opadów deszczu, frekwencja dopisała, a zabawa była wręcz wyśmienita. Gdy przestało padać, na niebie pojawiło się słońce, które szybko pozwoliło zapomnieć o tych drobnych pogodowych zawirowaniach. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Drawska Pomorskiego oraz wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie w tym malowniczo położonym wśród jezior i lasów mieście.

Eska Rider Show 2021

i

Autor: mat. organizatora
Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe
Eska Rider Show 2021 - sponsorzy

i

Autor: mat. organizatora

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany