Takie zjawisko nie zdarza się o tej porze roku. Przez Pomorze Zachodnie przeszły burze z piorunami!

i

Autor: alacPL / CC0 / pixabay.com Takie zjawisko nie zdarza się o tej porze roku. Przez Pomorze Zachodnie przeszły burze z piorunami!

Pogoda bywa nieprzewidywalna

Takie zjawisko nie zdarza się o tej porze roku. Przez Pomorze Zachodnie przeszły burze z piorunami!

2023-02-01 12:10

Burza na przełomie stycznia i lutego to wyjątkowa rzadkość. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego przecierali oczy ze zdumienia, gdy za oknami zobaczyli błyski piorunów i usłyszeli grzmoty. Ostatni dzień stycznia upłynął pod znakiem dość gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

We wtorek (31.01) po południu na Pomorzu Zachodnim zerwał się silny wiatr. Podmuchy były tak silne, że łamały drzewa. W nocy z wtorku na środę strażacy interweniowali ponad 70 razy, głównie w powiatach: choszczeńskim, gryfińskim, stargardzkim i goleniowskim. Służby były wzywane przede wszystkim do powalonych drzew i gałęzi spadających na drogi. Na szczęście wskutek wichur nikt nie ucierpiał.

Huraganowemu wiatrowi, we wtorkowy wieczór towarzyszyły chwilami intensywne opady deszczu i coś, co o tej porze roku zdarza się niezwykle rzadko, czyli burze, które wystąpiły w zachodniej części województwa. Wszystkiemu winien był cyklon Oleg, który przechodzi właśnie nad Polską. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne wpisy mieszkańców regionu, nieco zaskoczonych tym zjawiskiem. Jednej z internautek udało się nagrać doziemne uderzenie pioruna. Zjawisko zostało zarejestrowane w miejscowości Świętoszewo pod Goleniowem.

Silny wiatr powinien ustąpić dosłownie w ciągu najbliższych godzin. Jak zapowiadają synoptycy, silniejsze podmuchy spodziewane są jeszcze w środę do godzin popołudniowych, w pasie nadmorskim. Wiatr może osiągać prędkość do 75 km/h, jednak stopniowo będzie słabł.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany