Tak wygląda opuszczone PROSEKTORIUM w Szczecinie. W tym miejscu naprawdę wieje grozą! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-10-31 10:05
Opuszczone prosektorium w Szczecinie
Autor: ESKA INFO Szczecin

Ta neoromańska budowla od samego początku swojego istnienia miała ścisły związek ze śmiercią. Pierwotnie pełniła rolę kaplicy cmentarnej, następnie w jej wnętrzach funkcjonowało prosektorium, a od kilkunastu lat, opuszczona popada w ruinę i czeka na swój smutny koniec albo cudowne odrodzenie. W jej wnętrzach wciąż znajdują się pozostałości po dawnej funkcji. Zobaczcie jak wygląda obecnie!  

Wybudowana w 1900 roku kaplica znajdowała się w południowo-wschodniej części ówczesnego cmentarza, który funkcjonował przed wojną przy obecnej ulicy Chopina. W latach 60. XX wieku, wraz z przyległym terenem przekształconym w park została przejęta przez Pomorską Akademię Medyczną, gdzie po remoncie ulokowano prosektorium Zakładu Medycyny Sądowej, które działało do 2001 roku. Obecnie straszy zamurowanymi oknami i drzwiami. W międzyczasie pojawiło się kilka pomysłów na jej adaptację, jednak żaden z nich nie został zrealizowany.

Wnętrza zabytkowej budowli odwiedzili miłośnicy opuszczonych miejsc z ekipy Kierunek: Urbex. Eksploratorzy znaleźli w jej wnętrzach pozostałości po dawnej funkcji: stoły do wykonywania sekcji zwłok, elementy wyposażenia i meble. Całość robi naprawdę upiorne wrażenie!

Więcej materiałów wideo z opuszczonych miejsc w różnych miejscach w Polsce znajdziecie na kanale YouTube Kierunek: Urbex.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE