Tak będzie wyglądało w środku Stargardzkie Centrum Nauki. Kiedy otwarcie? [WIZUALIZACJE]

2021-02-25 9:08

To będzie pierwszy tego typu obiekt w Stargardzie. W kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego dobiegają końca prace budowlane. Wkrótce w tym miejscu będzie mieścić się Stargardzkie Centrum Nauki. Na czterech kondygnacjach znajdzie się 55 interaktywnych eksponatów – matematycznych, fizycznych i technicznych.

Każde piętro nawiązywać będzie do historii Stargardu. Odwiedzający poznają średniowiecznych kupców, mieszczan i wojowników. To wszystko w otoczeniu elementów gotyckiej architektury. Dzięki połączeniu historii i nauk ścisłych zwiedzanie kolejnych stanowisk będzie wyjątkową przygodą – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie na ostatniej prostej. Prezeska firmy zdradziła kilka WAŻNYCH szczegółów!

Oprócz wystawy stałej w SCN odbywać się będą również zajęcia warsztatowe i prezentacje popularnonaukowe - wszystko na powierzchni około 1000 metrów kwadratowych. Ekspozycja zostanie podzielona na cztery części:

  • Kupcy – zwiedzający pozna źródło potęgi dawnego Stargardu, czyli handel zbożem. Jako kupiec będzie musiał być sprawny rachunkowo, by przeliczyć waluty. Nauczy się także czytać mapy i wytyczać szlaki transportowe po Pomorzu, na tereny Niemiec i do Skandynawii.
  • Życie miasta – w tym dziale poznamy m.in. tajniki inżynierii dawnych i obecnych czasów.
  • Do broni, na mury! – tutaj zwiedzający sprawdzi się w grach logicznych i strategicznych, a przy okazji zapozna się z zasadami fizyki.
  • Innowatorzy – to część poświęcona współczesnemu Stargardowi. Czekają m.in. roboty, a w grze symulacyjnej będzie można zaplanować logistykę transportu towarów na cały świat.

Stargardzkie Centrum Nauki powstaje w odtworzonej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwsi zwiedzający wejdą tam już jesienią. Wartość całej inwestycji to prawie 8 milionów złotych, z czego połowa pochodzi z unijnego dofinansowania.

Zobacz też: Przygotowania na ostatniej prostej. Kiedy ruszy pierwszy sklep charytatywny w Szczecinie?

QUIZ: Końcówka "-ą" czy "-om"? Sprawdź czy piszesz poprawnie!

Pytanie 1 z 20
Nigdy nie kupuję moim _________ słodyczy.
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają