Tak będą mieszkać uczniowie. Szczecińskie internaty zmieniły się nie do poznania!

i

Autor: UM Szczecin

Tak będą mieszkać uczniowie. Szczecińskie internaty zmieniły się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

2021-09-01 10:58

Warunki są wręcz luksusowe! Przytulne pokoje, toalety, miejsca wypoczynku - wszystko wykończone w nowym standardzie. W takich warunkach będą mieszkać uczniowie szczecińskich szkół. W ostatnim czasie cztery internaty, znajdujące się w różnych częściach miasta, przeszły gruntowną metamorfozę i w niczym nie przypominają tego, co mogliśmy obserwować jeszcze kilka lat temu.

W ostatnim czasie zmodernizowane zostały internaty przy ulicach Klonowica, Portowej, Sowińskiego i Pokoju. Obecnie są to nowoczesne, w pełni wyposażone placówki, w których będzie mogło zamieszkać ponad 300 uczniów, którzy zdecydowali się na naukę w Szczecinie.

- Prace remontowo-budowlane w zależności od danej placówki obejmowały m.in.: wymianę instalacji ogrzewania, ciepłej i zimnej wody; wymianę instalacji elektrycznych i oświetlenia; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej - mówi Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Wykonywane było również docieplanie ścian zewnętrznych i stropodachów. Kompleksowo przebudowano i wykończono pomieszczenia wewnętrzne – zainstalowano nowe meble i sprzęty sanitarne.

W internatach wyremontowane zostały również kuchnie, stołówki i pomieszczenia socjalne. Tam gdzie była potrzeba, zainstalowane zostały windy.

Łączny koszt prac wyniósł ponad 41 milionów złotych.

Czytaj też: Ze Szczecina do "Królowych Życia". Kim jest Arek "Megakot" Kocik?

Sonda
Czy obawiasz się, że przez IV falę koronawirusa dzieci wrócą do nauki zdalnej?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Nasi Partnerzy polecają