Tajemnicze konstrukcje w Puszczy Bukowej. Skąd wzięły się betonowe wiadukty w środku lasu? [GALERIA]

2020-05-07 21:17

Nie prowadzi tędy żadna droga, ani tory kolejowe. Nie płynie także żadna rzeka, ani nawet strumyk. Skąd więc w środku lasu wzięły się solidne żelbetowe konstrukcje mostowe? Komu służyły? Poznajcie tajemnice tajemniczych budowli w sercu Puszczy Bukowej!

Podczas spaceru po Puszczy Bukowej, niektórzy mogą być zaskoczeni nagłym widokiem fragmentu wielkiego żelbetowego wiaduktu, który prowadzi donikąd. Okazuje się, że to nie jedyny taki obiekt. W promieniu kilkudziesięciu metrów znajdują się aż trzy takie konstrukcje.

Układ wiaduktów względem siebie jest dość dziwny. Są położone w taki sposób, że nie mogły łączyć się jedną drogą - już nieistniejącą lub planowaną. Niekompletne, nadgryzione zębem czasu. Każdy z nich zupełnie inny.

Konstrukcje mostowe w środku lasu to pozostałości po tajnym poligonie, który powstał najprawdopodobniej w latach trzydziestych XX wieku i przed II wojną światową służył armii niemieckiej do szkolenia wojsk saperskich. W czasach powojennych tereny były również zajmowane przez wojsko. Obecnie stanowią atrakcję turystyczną Puszczy Bukowej.

Poza fragmentami wiaduktów można tu również znaleźć inne murowane lub betonowe obiekty, fragmenty dróg o różnych nawierzchniach, pozostałości wyrobiska i nasypu. Dzięki tym budowlom miejsce otrzymało nazwę Uroczysko Mosty.

Budowle znajdują się niedaleko Żydowiec, w sąsiedztwie strzelnicy zlokalizowanej w lesie, za autostradą A6.

Super Raport 7 V (goście: Biedroń, Jackowski)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany