Tablica dla mordercy z Niebuszewa

i

Autor: Domin

Tajemnicza tablica wzbudza kontrowersje. Kto wskrzesza pamięć o "rzeźniku z Niebuszewa"?

Na świeżo wyremontowanej kamienicy przy ul. Niemierzyńskiej 7 w Szczecinie pojawiła się tajemnicza tablica, na której opisana jest historia "rzeźnika z Niebuszewa". Nikt nie wyraził zgody na jej powieszenie, sprawa została zgłoszona na policję.

Kamienica przy ul. Niemierzyńskiej 7 w Szczecinie przez dziesiątki lat budziła grozę. Odstraszała nie tylko wyglądem, ale również mroczną historią sprzed lat. Dom, w którym blisko 70 lat temu mieszkał słynny "rzeźnik z Niebuszewa" doczekał się rewitalizacji i przestał straszyć. Po kilku miesiącach od remontu, na kamienicy pojawiła się tajemnicza tablica. Jak twierdzi jedna z mieszkanek, prawdopodobnie została powieszona w ostatni weekend - czytamy na portalu gs24.pl. Na tablicy widnieje dawna nazwa ulicy: Wilsona oraz historia "rzeźnika z Niebuszewa", który niegdyś dopuścił się tu potwornej zbrodni. Józef Cyppek został oskarżony o zabójstwo swojej sąsiadki Ireny Jarosz, osądzony i skazany na karę śmierci. Wyrok został wykonany. Mężczyźnie przypisuje się nawet kilkadziesiąt makabrycznych morderstw na tle kanibalistycznym. Cyppek miał ćwiartować ciała swoich ofiar, a następnie sprzedawać ich fragmenty jako żywność. Stąd wziął się jego przydomek: "rzeźnik z Niebuszewa".

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania

Kto powiesił tablicę na kamienicy przy ul. Niemierzyńskiej 7?

Jak czytamy na portalu gs24.pl, ani miasto, ani zarządca budynku nie mieli żadnego zgłoszenia o zainstalowaniu tablicy. Okazuje się, że zarządca nie wydawał żadnej zgody w tej kwestii. Firma Agbil zapowiedziała, że zgłosi sprawę na policję.

Kim był Józef Cyppek - "rzeźnik z Niebuszewa"?

Józef Cyppek urodził się 20 sierpnia 1895 roku w Opolu. Chociaż jego matka była Polką, a ojciec Niemcem, to on sam uważał się za Niemca. Pracował jako ślusarz na kolei, w roku 1915 został powołany do wojska, gdzie stracił nogę.

Do Szczecina przyjechał w 1952 roku. Najpierw mieszkał przy ul. Wawrzyniaka, przeniósł się na ulicę Wilsona 7. To właśnie w tym miejscu miało dochodzić do makabrycznych zbrodni.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany