Szczeciński Szybki Tramwaj - przerwa w kursowaniu

i

Autor: ESKA INFO Szczecin Szczeciński Szybki Tramwaj - przerwa w kursowaniu

Szybki Tramwaj stanie na tydzień. Utrudnienia dla pasażerów

2018-04-18 11:54

Pasażerowie poruszający się na trasie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju muszą przygotować się na utrudnienia, które potrwają cały tydzień.

  • Na trasie SST montowane będą urządzenia wyrównawcze.
  • Ruch tramwajowy między Basenem Górniczym i pętlą Turkusowa zostanie wstrzymany na tydzień.
  • Pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

W dniach 22-29 kwietnia na trasie SST odbywać się będą prace związane z montażem urządzeń wyrównawczych. Oznacza wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku od Basenu Górniczego do pętli Turkusowa.

Przeczytaj również: Przed zachodniopomorskimi uczniami trzy trudne dni. Ruszają egzaminy gimnazjalne [HARMONOGRAM, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI]

Tramwaje linii nr 2, 7 i 8 kursować będą do Basenu Górniczego wg specjalnych rozkładów jazdy z zachowaniem godzin odjazdów, z wyjątkiem wybranych kursów dojazdowych i zjazdowych

Na wyłączonym odcinku Basen Górniczy – Pętla Turkusowa uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy linii nr 807 zatrzymywać się będą na następujących przystankach:

  • Basen Górniczy
  • Hangarowa nż – tylko w kierunku Turkusowej
  • Rondo Ułanów Podolskich
  • Zdroje Dworzec
  • Turkusowa

Linia obsługiwana będzie w dni powszednie z częstotliwością co 3 i 6 minut i co 10 minut po godz. 20.30. W soboty i dni świąteczne z częstotliwością co 6 minut w godzinach: sobota od 9.00 i niedziela od 11.00 – do 18.30. W pozostałych godzinach co 10 minut.

Montaż urządzeń wyrównawczych - co to oznacza?

Prace dotyczyć będą doposażenia torowiska w urządzenia wyrównawcze w rejonie łuku pod wiaduktem w ciągu ul. Hangarowej. Zakres prac obejmie korektę geometrii torów oraz regulację sił podłużnych w obu torach i montaż przyrządów wyrównawczych, których zadaniem będzie zabezpieczenie torowiska przed nadmiernym gromadzeniem się naprężeń termicznych w rejonie łuku i zabezpieczenie przed ewentualną utratą  stateczności.

Decyzja o montażu urządzeń wyrównawczych realizowana jest zgodnie z zapowiedzią z 2016 roku, kiedy doszło do wyboczenia szyn. Koszt prac to ponad 440 tysięcy złotych.

Przeczytaj również: Drugie podejście do przetargu. Wybrano wykonawcę tunelu pod Świną