Szczepienia przeciw grypie. Gdzie można zaszczepić się na Pomorzu Zachodnim?

i

Autor: whitesession / CC0 / pixabay.com Szczepienia przeciw grypie. Gdzie można zaszczepić się na Pomorzu Zachodnim?

Zbliża się "sezon grypowy"

Szczepienia przeciw grypie. Gdzie można zaszczepić się na Pomorzu Zachodnim?

2022-09-08 11:45

W związku ze zbliżającym się "sezonem grypowym" w województwie zachodniopomorskim ruszają szczepienia przeciwko grypie. Zaszczepić się będzie można w ponad 80 punktach - placówkach POZ i aptekach. Jak otrzymać szczepionkę? Kto może zaszczepić się za darmo? Kto zostanie objęty refundacją NFZ? Wyjaśniamy.

Szczepienia przeciwko grypie rozpoczęły się 1 września. Obecnie szczepionkę można przyjąć obecnie w ponad 80 punktach w regionie. Są to placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej i apteki - zarówno w największych miastach jak i mniejszych miejscowościach. Ich liczba może wzrosnąć, gdyż placówki mogą składać wnioski do NFZ do 30 września.

Czytaj też: Oszustwo "na węgiel" to nowa metoda przestępców. Mieszkanka Stargardu straciła ponad 10 tys. złotych

Ciąg dalszy pod wideo

Grypa - jak zapobiegać grypie?

Kto może się zaszczepić przeciwko grypie?

Szczepionkę mogą przyjąć osoby, które są zakwalifikowane przez lekarza. Preparat jest dostępny tylko na receptę.

Do bezpłatnej szczepionki przeciwko grypie uprawnione są kobiety w ciąży i seniorzy, którzy ukończyli 75. rok życia. Częściową refundację otrzymają pacjenci powyżej 65. roku życia, dzieci od 6 miesięcy do 2 lat i 5-18 lat, a także pacjenci w wieku 18-65 lat i dzieci w wieku 2-5 lat, którzy są narażeni na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych. Pozostali pacjenci muszą za preparat zapłacić. NFZ pokrywa tylko koszt szczepienia w placówce.

Szczegółowe informacje oraz aktualny wykaz placówek medycznych i aptek, w których można przyjąć szczepionkę przeciwko grypie na terenie Pomorza Zachodniego, znajduje się na stronie internetowej zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj też: Pirat na rowerze pędził ulicami Szczecina. Złamał przepisy kilka razy!

Sonda
Szczepisz się przeciwko grypie?
Nasi Partnerzy polecają