Szczepionka

i

Autor: Katja Fuhlert / CC0 / pixabay.com

Szczepienia przeciw COVID-19 w Zachodniopomorskiem. Najważniejsze informacje. Jak się zgłosić? Rejestracja, skierowania

2021-01-15 14:07

Od piątku, 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia na koronawirusa dla najstarszych osób, czyli seniorów po 80. roku życia. Niebawem ruszy rejestracja dla osób w wieku powyżej 70 lat. Tego samego dnia każda osoba pełnoletnia może zgłosić swoją chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19, rejestracja będzie możliwa w późniejszym terminie.

Szczepienia na koronawirusa rozpoczęły się w Polsce i na terenie całej Unii Europejskiej 27 grudnia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostali m.in. pracownicy służby zdrowia.

Ruszyła rejestracja szczepień dla seniorów

Kolejną, po medykach, grupą osób, która będzie mogła przyjąć szczepionkę, są seniorzy. Od 15 stycznia 2021 roku osoby powyżej 80. roku życia mogą rejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Tydzień później, 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób, które skończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Szczepienie na COVID-19. Można zgłaszać chęć zaszczepienia się

W piątek, 15 stycznia rozpoczął się w Polsce proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia każdy, kto skończył 18 lat, może zgłosić chęć zaszczepienia się. W tym celu należy wypełnić krótki formularz online na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Trzeba wiedzieć, że zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla konkretnej grupy wiekowej lub zawodowej.

Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Gdzie się szczepić przeciw COVID-19 w Szczecinie? [ADRESY]

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 w Zachodniopomorskiem?

Rejestracji można dokonać na trzy sposoby.

Można to zrobić przez telefon, dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989. Potrzebny jest numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Oznacza to, że przez telefon możemy bez problemu zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Drugą metodą jest rejestracja online. Rejestrujemy się przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl. Aby skorzystać z e-Rejestracji, potrzebny jest Profil Zaufany. System proponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania.

Można to też zrobić osobiście, w wybranym punkcie szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są tutaj.

Zobacz też: ZMASAKROWANE ciało w mieszkaniu. Sąsiedzi słyszeli odgłosy PIŁY! Co wydarzyło się na szczecińskim Niebuszewie?

Szczepienie na COVID-19 jest bezpłatne i dobrowolne.

Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 1,4 mln zakażeń koronawirusem. Zmarło powyżej 32 tysięcy osób, które zachorowały na COVID-19 lub miały choroby współistniejące.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Brutalne zabójstwo na szczecińskim Niebuszewie