Kiermasz ogrodniczy Pamiętajcie o ogrodach

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kiermasz na Wałach Chrobrego przyciąga tłumy

Szczecińskie Wały Chrobrego jak wielki ogród. Prawdziwy raj dla miłośników roślin [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-09-19 17:53

Na to wydarzenie czekają rzesze ogrodników ze Szczecina i okolic. Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" odbywa się co pół roku na Wałach Chrobrego i za każdym razem przyciąga prawdziwe tłumy. Podczas jesiennej edycji, właściciele przydomowych ogródków i działek, mogli zaopatrzyć się m.in. w cebule kwiatowe, drzewa owocowe i sadzonki. Nie zabrakło również atrakcji dla amatorów dobrej kuchni.

Podczas jesiennej edycji kiermaszu, która odbyła się w weekend 18-19 września, dużą popularnością cieszą się sadzonki wrzosów, hortensji i róż, cebule tulipanów, lilii czy krokusów, a także drzewka owocowe i ozdobne trawy. Prawdziwym hitem okazała się kwitnąca kurkuma, która przyciągała uwagę odwiedzających.

Czytaj też: 3. Szczeciński Marsz Równości. Tęczowy korowód przeszedł ulicami miasta [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

Właściciele mniejszych i większych ogrodów mogli również zaopatrzyć się w środki ochrony roślin, narzędzia i akcesoria ogrodnicze. Dla miłośników dobrej kuchni przygotowano "Wałówkę z przysmakami", czyli stoiska z regionalnymi wyrobami: wędlinami, pieczywem, winem, miodem oraz wieloma innymi.

Kiermasz "Pamiętajcie o ogrodach" odbywa się od wielu lat, niezmiennie w tym samym miejscu, czyli na Wałach Chrobrego. Miłośnicy roślin spotykają się tutaj dwa razy do roku - wiosną i jesienią.

Czytaj też: Ogródki działkowe w Szczecinie DROŻEJĄ w zaskakującym tempie! Pobiły już zeszłoroczne rekordy

Sonda
Czy masz własny ogród?
Kiermasz "Pamiętajcie o ogrodach" na Wałach Chrobrego w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają