Szczecińskie pustostany. Czy nad tymi budynkami wisi jakieś fatum? [TOP 10, GALERIA]

2016-04-09 16:11 Grzegorz Kluczyński

Szczecin słynie z wielu pięknych budynków użyteczności publicznej. Niestety wiele z nich to... pustostany! Kiedyś pełniły ważne funkcje, obecnie stoją puste i czekają na lepsze czasy. Jest ich dość dużo, wybraliśmy dla Was 10 najbardziej charakterystycznych. Zobaczcie!

Przed laty mieściły się w nich hotele, domy towarowe, przychodnie lekarskie, a także mieszkali w nich ludzie. Z biegiem czasu zmieniono plany odnośnie ich funkcji, zrezygnowano z dotychczasowej działalności. Pojawili się nowi właściciele, którzy nie podołali wyzwaniu ponownego ożywienia budynków. Wiele z nich od wielu lat świeci pustkami i straszy zaryglowanymi drzwiami, zamurowanymi lub powybijanymi oknami i sypiącą się elewacją.

Część z nich już wkrótce ożyje, co do pozostałych - plany ich przeznaczenia wciąż nie są znane. Czy wisi nad nimi jakaś klątwa, która skutecznie uniemożliwia ich rewitalizację? A może to po prostu brak pieniędzy lub zwykła niechęć? Zobaczcie kilka przykładów opuszczonych budynków w Szczecinie.

A może macie jakieś pomysły, co do ich zagospodarowania w przyszłości?

Przeczytaj również: Kolejne szczecińskie nabrzeże wypięknieje

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE