Coraz bliżej święta!

Szczecińskie pomniki już "poczuły" Boże Narodzenie! Skąd wzięły się u nich czapki Elfów?

2022-11-25 12:21

Chociaż do Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, w Szczecinie można już poczuć świąteczny klimat. W mglisty piątkowy poranek, uwagę mieszkańców zwróciły pomniki "ubrane" w czapki Elfów. To zapowiedź zbliżającego się największego w mieście jarmarku świątecznego, który startuje już za tydzień.

Wszyscy, którzy wczesnym rankiem w piątek, 25 listopada, szli do pracy lub szkoły, z pewnością zwrócili uwagę na niecodzienny wygląd szczecińskich pomników. Wiele z nich zostało bowiem przyozdobione w charakterystyczne czapki Elfów. To m.in. Gryf na al. Jana Pawła II, Kolejarz sprzed szczecińskiego dworca czy Krzysztof Jarzyna na Łasztowni.

- Jest to prezent, który dzisiaj w nocy zostawiły nam wizytujące Szczecin od kilku dni Elfy - tłumaczy Andrzej Kus ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Podsumowaniem tej wizytacji jest zgoda na organizację Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Startujemy już za tydzień!

Przypomnijmy, tegoroczny Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 2 grudnia i potrwa prawie do samych świąt, czyli do 22 grudnia. Wydarzenie odbywać się będzie w czterech miejscach: w Alei Kwiatowej, na placu Adamowicza, na placu Lotników oraz – w weekendy – na deptaku Bogusława.

Jarmark będzie czynny przez 7 dni w tygodniu. W piątki i soboty będzie działał do godziny 23:00, w pozostałe dni do godziny 20:00.

Sonda
Lubisz jarmarki świąteczne?
Szczeciński marynarz w stroju świętego Mikołaja przypomina o zbliżających się świętach