Szczeciński WOPR pomaga zaatakowanej Ukrainie

i

Autor: Domin Szczeciński WOPR pomaga zaatakowanej Ukrainie

Szczeciński WOPR pomaga zaatakowanej Ukrainie [ZDJĘCIA]

Środki opatrunkowe, latarki, powerbanki i wszystko to, co może przydać się w trudnych wojennych warunkach. Ratownicy szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przygotowali paczki dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Transport z darami wyruszył ze Szczecina w poniedziałek, 7 marca. Na granicy paczki zostały przekazane stronie ukraińskiej. Znalazło się w nich to wszystko, co może przydać się na polu walki: powerbanki, latarki, baterie, konserwy, koce i ogromna ilość środków opatrunkowych. Zbiórka darów dla Ukrainy była prowadzona przez kilka dni.

Czytaj też: Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

"Szczecińskie WOPR przeznaczyło 10 000 zł na pomoc dla Ukrainy! Ze zbiórki bazowej zebraliśmy 910 zł ! Dziękujemy za Waszą hojność!"

- informują ratownicy i przypominają, że pomoc potrzebna jest również u nas. Na Pomorze Zachodnie, w ostatnim czasie licznie przybyli uchodźcy zza wschodniej granicy, którzy tutaj znaleźli bezpieczne schronienie. Łącznie do Polski przyjechało już ponad milion uchodźców z Ukrainy.

Czytaj też: W pociągu ludzie mdleli, załatwiali się do woreczków. Anna nawet nie pożegnała się z mężem. "Daj Boże, żeby to wszystko się skończyło"

Sonda
Włączyłeś się w pomoc zbierania rzeczy dla Ukraińców?
Wielkie i małe gesty. Szczecin solidarny z Ukrainą
Nasi Partnerzy polecają