To wieloletnia tradycja

Szczeciński Marynarz gotowy na święta. Przypomina o Bożym Narodzeniu i zaprasza na jarmark

Najbardziej znany szczeciński marynarz zmienił się w świętego Mikołaja! Zgodnie z wieloletnią tradycją, pomnik przy placu Grunwadzkim został ubrany w "mikołajowe" szaty, by przypominać o zbliżających się świętach i zapraszać na rozpoczynający się w piątek, 2 grudnia Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy.

Każdego roku, z początkiem grudnia, marynarz z Alei Fontann wciela się w rolę świętego Mikołaja, by wprowadzać mieszkańców Szczecina w wyjątkowy świąteczny nastrój i zapraszać na jarmark, który odbywa się w centrum miasta. Tak stało się również tym razem. W czwartek, 1 grudnia, pomnik znów został ubrany w specjalnie przygotowany na tę okazję strój świętego Mikołaja. Cała operacja zaczęła się przed południem i zajęła około dwóch godzin. W takim wydaniu będzie można podziwiać go przez najbliższe tygodnie.

Rzeźba stanęła w Alei Fontann 42 lata temu i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Szczecina. Odsłonięcie pomnika miało miejsce 19 czerwca 1980 roku. Jest on również najczęściej "przebieranym" monumentem w mieście. Sympatyczny marynarz występował już m.in. w odświętnym kolorowym stroju przy okazji finału The Tall Ships Races, Dni Morza czy "Żagli". Został także ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja", a z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przybrał barwy kampanii "Codziennie Polskę TworzyMy". Gdy wybuchła pandemia, marynarz przypominał też o noszeniu maseczek. W okresie przedświątecznym, w stroju świętego Mikołaja możemy go podziwiać już od kilku lat.

Sonda
Gdzie wolisz spędzić święta Bożego Narodzenia?
Szczeciński marynarz wystroił się na "Żagle 2022"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany