"Skarby" za bezcen!

Szczecińska "Galeria Szpargałek" zaprasza na listopadowe-zakupy. Czy będzie kolejny rekord?

2022-11-30 5:00

Charytatywna "Galeria Szpargałek" cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Szczecina. Świadczy o tym rekord, który został pobity w ubiegłym miesiącu. Na konta organizacji pożytku publicznego trafiła rekordowa suma 8629 zł. W środę, 30 listopada będzie szansa, by przebić tę kwotę.

Ten, jedyny w swoim rodzaju sklep, istnieje już od kilku lat i jest ulubionym miejscem "poszukiwaczy skarbów". W "Szpargałku" za niewielkie pieniądze można kupić nietypowe przedmioty, które kiedyś ktoś wyrzucił, a teraz mogą zyskać nowe życie. Przy okazji można wesprzeć potrzebujących. Cały dochód przekazywany jest dla organizacji pożytku publicznego.

Kolejna edycja "Galerii Szpargałek" w Ekoporcie przy ul. Arkońskiej odbędzie się w środę, 30 listopada, w godz. 10:30-17:30.

- Tym razem otwarte będą dwa magazyny - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Zamknięty pozostanie ten z gabarytami. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można trafić prawdziwych perełek. Wręcz przeciwnie. Na półkach jest mnóstwo ozdób świątecznych, szkła, porcelany, zabawek, książek, obrazów. Wszystko dostępne za maksymalnie 25 złotych.

W "Szpargałku" ma obrotu gotówką. Nie można też zapłacić kartą. Aby zabrać wybrany przedmiot należy wpłacić określoną kwotą na konto potrzebującej organizacji, pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu i wtedy można zabierać zdobyty „szpargałek” do domu.

Od początku istnienia "Galerii Szpargałek" udało się przekazać organizacjom pożytku publicznego ponad 243 tysięcy złotych.

Sonda
Kupujesz używane przedmioty?
"Gwiezdne Wojny" w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają