Szczecinianie mogą dostać po 7,5 tysiąca złotych. Trzeba się pospieszyć!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczecinianie mogą dostać po 7,5 tysiąca złotych. Trzeba się pospieszyć!

Szczecinianie mogą dostać po 7,5 tysiąca złotych. Trzeba się pospieszyć!

2022-04-20 11:44

Mieszkańcy Szczecina mogą otrzymać po 7500 zł. Są jednak pewne warunki, które należy spełnić, by otrzymać od miasta dofinansowanie w ramach programu "Zefirek". Po pierwsze, trzeba mieć stary piec, który kwalifikuje się do wymiany na bardziej ekologiczne źródło ciepła, a po drugie - trzeba wysłać zgłoszenie. Do końca naboru wniosków zostało już niewiele czasu, bo tylko do końca kwietnia.

Grant jest udzielany na wymianę źródła ciepła w lokalach mieszkalnych lub w budynkach jednorodzinnych położonych na terenie Gminy Miasta Szczecin, które nie służą prowadzeniu działalności gospodarczej. Dofinansowanie dotyczy tylko zadań planowanych, przewidzianych do realizacji po podpisaniu umowy. Rozpoczęcie zadania przed podpisaniem umowy, np. demontaż starego pieca, może skutkować odstąpieniem od podpisania umowy lub jej rozwiązaniem.

Czytaj też: Strzelał do ludzi z wiatrówki. 18-latek ze Stargardu w areszcie

Warunkiem przyznania grantu jest likwidacja pieców lub kotłów opalanych paliwami stałymi i zastąpienie ich innym - ekologicznym źródłem ciepła, np. ogrzewaniem gazowym czy podłączeniem do sieci ciepłowniczej.

Głównym celem projektu jest obniżenie poziomu zanieczyszczeń powietrza, a tym samym poprawa jakości powietrza na terenie Szczecina, poprzez ograniczenie wykorzystywania paliw niskiej jakości oraz zwiększenie liczby stosowanych urządzeń o wysokiej sprawności.

Szczegółowy regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie urzędu miasta.

Czytaj też: Pedofilia i zoofilia u 30-latka. Ohydne odkrycie, od którego włos jeży się na głowie

Sonda
Czym ogrzewasz mieszkanie?
Jasnowidz Jackowski już TEGO nie ukrywa! Ludzie będą uciekać z Polski?! Jesteśmy zagrożeni?
Nasi Partnerzy polecają