Real w Oder Center zostanie zamknięty

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Real w Oder Center zostanie zamknięty

Szczecinianie chętnie jeździli tutaj na zakupy. Popularny supermarket zamyka się za kilka dni. Ogromne wyprzedaże!

2022-03-25 12:10

Centrum handlowe Oder Center w Schwedt położonym tuż za polsko-niemiecką granicą, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród szczecinian i mieszkańców przygranicznej części województwa. Jednym z najpopularniejszych sklepów jest supermarket sieci Real. Niestety, z końcem marca zostanie on zamknięty. Obecnie trwa wielka wyprzedaż towaru. Ceny obniżone są nawet o 70 procent!

Real w Oder Center zostanie zamknięty

To już ostatnia szansa, by zrobić zakupy w supermarkecie tej sieci. 31 marca Real w Oder Center zostanie zamknięty. Obecnie trwa wielka wyprzedaż towaru. Cały asortyment został przeceniony, a obniżki sięgają nawet 70 procent.

Rozwiąż QUIZ: Hit, Géant, Real, Hypernova. Pamiętacie te szczecińskie hipermarkety?

Sieć Real jest dobrze znana mieszkańcom Szczecina. To właśnie sklep tej sieci był pierwszym hipermarketem w stolicy województwa. Został otwarty pod koniec lat 90. przy ul. Struga i na początku swojej działalności, zanim powstały inne hipermarkety, cieszył się ogromną popularnością. Przyjeżdżali do niego mieszkańcy z najbardziej oddalonych zakątków miasta. Później otwarto kolejne sklepy sieci Real - przy ul. Ku Słońcu i w centrum handlowym Galaxy. Później sieć całkowicie wycofała się z Polski. W Galaxy i na Prawobrzeżu Real został zastąpiony sklepami sieci Auchan, natomiast przy ul. Ku Słońcu ulokował się hipermarket Bi1.

Polscy klienci w niemieckim sklepie Real zaopatrywali się najczęściej w proszki i płyny do prania, kosmetyki, karmę dla zwierząt, słodycze i alkohol. Prawie zawsze można było w nim usłyszeć język polski.

Czytaj też: Zgroza, co zostało z kultowego "Platana"! To był jeden z największych sklepów meblowych w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

EDEKA zastąpi Real

Sieć Real została jednak sprzedana i całkowicie znika z rynku. Real w Oder Center zostanie wkrótce zastąpiony inną marką - mniej znaną w Polsce, ale bardzo popularną u naszego zachodniego sąsiada. Jak zapowiadają przedstawiciele Oder Center, po kilku miesiącach przebudowy, zostanie tam otwarty sklep sieci EDEKA. Otwarcie nowego supermarketu planowane jest na październik 2022 roku.

Czytaj też: Pamiętacie te sklepy? To właśnie tutaj szczecinianie robili zakupy zanim nastała era galerii handlowych! [GALERIA]

Czy pamiętasz te sklepy w Szczecinie? Zrób ten prosty test wiedzy o byciu szczecinianinem!

Pytanie 1 z 10
W 1997 roku na Prawobrzeżu powstał pierwszy hipermarket w Szczecinie. Jeździły do niego "wycieczki" klientów z całego miasta. Chodzi o...
Opuszczony sklep meblowy. Tyle zostało z legendarnego "Platana"