Szczecin: Znikną ograniczenia w tramwajach i autobusach. Ale maseczki nadal OBOWIĄZKOWE!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczecin: Znikną ograniczenia w tramwajach i autobusach. Ale maseczki nadal OBOWIĄZKOWE!

Szczecin: Znikną OGRANICZENIA w tramwajach i autobusach. Ale maseczki nadal OBOWIĄZKOWE!

2021-06-24 9:41

Pandemia straciła na swojej sile, znoszonych jest coraz więcej obostrzeń, które towarzyszyły nam przez ostatnie miesiące. Mniej ograniczeń będzie również w szczecińskiej komunikacji miejskiej. Zniesiony zostanie m.in. limit pasażerów czy strefy wyłączone z użytku, odgrodzone biało-czerwoną taśmą. Będzie można również korzystać w pierwszych drzwi w pojazdach komunikacji miejskiej. Wciąż jednak obowiązkowe będą maseczki.

Ograniczenia w tramwajach i autobusach zostaną zniesione już w najbliższy weekend.

- Od 26 czerwca zniesione zostają limity pasażerów w autobusach i tramwajach - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Z drzwi znikną informujące o tym liczby. Nie będzie także taśm odgradzających kierujących pojazdy od pasażerów i udostępnione powinny zostać pierwsze drzwi.

Czytaj też: Czy jeden mural może zastąpić 200 drzew? Ekologiczne dzieło przy Rondzie Giedroycia w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Powróci również możliwość zakupu biletów u prowadzących pojazdy. Motorniczowie i kierowcy będą sprzedawać bilety, jeśli w pojeździe awarii ulegnie biletomat.

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej. Wielu pasażerów już teraz zdaje się o tym nie pamiętać lub celowo ignorować ten obowiązek. Przypomnijmy, za brak maseczki w miejscu, w którym jest ona obowiązkowa, grożą wysokie mandaty.

Czytaj też: Szczecin: Mała Hania bardzo spieszyła się na świat. Takiego porodu nikt się nie spodziewał! [ZDJĘCIA]

Ekologiczny mural w Szczecinie. Czy zastąpi 200 drzew?
Nasi Partnerzy polecają