Andrzej Dymer

i

Autor: Dariusz Gorajski/Forum Andrzej Dymer

Szczecin: Znalazły się akta kontrowersyjnego ks. Andrzeja Dymera! Gdzie były?

2021-03-15 18:15

Po intensywnych poszukiwaniach, "zaginione" akta sprawy ks. Andrzeja Dymera znalazły się. Jak udało się ustalić, dokumenty trafią teraz do z powrotem do prokuratory. Co dokładnie zawierają akta i gdzie były? Mamy szczegółowe informacje!

Jak informuje Radio Eska, teczka zawierała wrażliwe dane mężczyzn, którzy mieli być molestowani przez szczecińskiego duchownego. - Chodzi o jeden tom, na którym nie było żadnego nazwiska, tylko słowo PESEL-e. Dlatego trudno było zorientować się, do których akt należy ten tom. Na skutek złego oznaczenia przez pomyłkę dołączono go do innych akt, ale ten fakt odnotowano. Po dokładnym sprawdzeniu znaleziono odpowiedni załącznik i przełożono go do właściwych akt dotyczących sprawy Andrzeja Dymera - tłumaczy dziennikarzom radia Maciej Strączyński, prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie. 

ZOBACZ: Ksiądz Andrzej Dymer nie żyje

Przypomnijmy - o księdzu Andrzeju Dymerze było głośno od wielu lat z powodu oskarżeń o wykorzystywanie seksualne nieletnich wychowanków, którzy trafili pod opiekę szczecińskiego duchownego. Biskupi mieli wiedzieć o tym już w 1995 roku. Mimo, iż w kwietniu 2008 roku, po nagłośnieniu sprawy przez "Gazetę Wyborczą", sąd kościelny skazał ks. Dymera, ten złożył apelację, a ostateczny wyrok nie zapadł do dnia dzisiejszego. Jest to sytuacja niespotykana na skalę światową, że przez ponad 25 lat sprawa nie została ostatecznie rozwiązana. W tym czasie w diecezji zmieniło się trzech biskupów, a w całym Kościele Katolickim zdążyło zmienić się aż trzech papieży. O wstrząsających wydarzeniach opowiada reportaż "Najdłuższy proces Kościoła", który został wyemitowany w poniedziałek w programie "Czarno na białym" na antenie TVN24.

CZYTAJ: Ks. Andrzej Dymer nie żyje. Pogrzeb księdza skandalisty [ZDJĘCIA]

Pogrzeb śp. ks. prałata Kazimierza Bednarskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany