Przebudowa ulic na Turzynie - luty 2022

i

Autor: ZDiTM Szczecin Przebudowa ulic na Turzynie - luty 2022

Szczecin: Zmiany na Turzynie. Otworzą fragment wyremontowanej ulicy

2022-02-18 12:42

Są dwie wiadomości dla mieszkańców tej części miasta. Dobra jest taka, że będzie można korzystać z wyremontowanego fragmentu ul. Bolesława Śmiałego. Niestety jest również zła informacja, gdyż będzie się to wiązać z zamknięciem kolejnego odcinka.

W najbliższy poniedziałek szykują się zmiany w rejonie remontowanych ulic na Turzynie. Od 21 lutego dopuszczony do ruchu i parkowania pojazdów zostanie odcinek ulicy Bolesława Śmiałego od ul. Krzywoustego do powstającego ronda na placu Marii Tarnowskiej, gdzie przecinają się ulice Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza i Żółkiewskiego. Jednocześnie wykonawca przejdzie na kolejny etap zadania.

- Prace obejmą teraz odcinek Bolesława Śmiałego od skrzyżowania z ulicami Żółkiewskiego i Chodkiewicza do skrzyżowania z ul. Księdza Piotra Ściegiennego - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Ulica ks. Piotra Ściegiennego zostanie przejezdna.

Wykonawca planuje rozpoczęcie robót rozbiórkowych na odcinku od ronda do ul. Ściegiennego. Następnie prowadzone będą prace związane z ułożeniem wodociągu oraz wpustów deszczowych. Jednocześnie kontynuowane będzie brukowanie ronda.

Czytaj też: Były "schody grozy", jest "poręcz absurdu". Szczeciński radny reaguje

Co się zmieni na Turzynie?

Projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic: Bolesława Śmiałego - Żółkiewskiego - Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Chodkiewicza zaprojektowano mini-rondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

Czytaj też: To prawdziwy koszmar kierowców. Co dalej z ulicą Cukrową w Szczecinie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
To prawdziwy koszmar kierowców. Co dalej z ulicą Cukrową w Szczecinie?